Kup czapkę i dołóż swoją cegiełkę do WOŚP. Gdzie można dostać gadżety ze słynnym serduszkiem?

Autor:
Maria
Czarniecka
31. Finał WOŚP – Biedronka
31. Finał WOŚP – BiedronkaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko huczny, styczniowy finał. Swoje cegiełki do inicjatywy można dokładać na wiele różnych sposobów - na przykład kupując gadżety z kultowym serduszkiem, które znajdziemy w Biedronce. Jak jeszcze klienci sieci mogą dołączyć do Orkiestry?

WOŚP gra z Biedronką

Robiąc zakupy w Biedronce warto zwrócić uwagę na półkę z gadżetami WOŚP. Wybór przedmiotów jest naprawdę duży, a dochód z ich zakupu przekazany zostanie na zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A jest w czym wybierać - w asortymencie znajdziemy czapki, kubki, termosy, zabawki dla dzieci, artykuły biurowe a nawet apteczkę samochodową.

- Z czapkami po raz kolejny zrobiliście przebój niesamowity - przyznał Jurek Owsiak.

Ale to nie wszystko, bo jeśli nie potrzebujesz żadnego gadżetu, a chcesz pomóc, możesz to zrobić właśnie podczas zakupów. Kolejny rok przy kasach w Biedronce będą znajdowały się puszki, do których można wrzucić pieniądze.

- Mamy też możliwość wsparcia WOŚP-u dla klientów, którzy wolą transakcje kartą płatniczą - powiedziała przedstawicielka Biedronki. - Można to zrobić na kasach samoobsługowych i na kasach tradycyjnych - dodała.

31. Finał WOŚP

W tym roku Orkiestra zbiera środki na walkę z sepsą. Czym właściwie jest ta choroba? To zespół objawów wywołanych niekontrolowaną, gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Sepsa w ciągu kilku godzin może doprowadzić do niewydolności narządów, wstrząsu i śmierci. By chory miał szanse na przeżycie, najważniejsza jest pierwsza godzina od wystąpienia objawów. Właśnie wtedy należy wdrożyć odpowiednie leczenie.

By móc leczyć pacjenta, niezbędne jest prawidłowe rozpoznanie jego dolegliwości. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje za zebrane pieniądze kupić nowoczesny sprzęt, dzięki któremu walka z sepsą będzie skuteczniejsza.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: screen/DDTVN

Pozostałe wiadomości