Newsy

Kolejna strata na brytyjskim dworze. "Królowa jest absolutnie zdruzgotana"

Newsy

Cover Video/x-newsKrólowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II straciła szczeniaka. Zdechł pięciomiesięczny Fergus rasy dorgi. Piesek został podarowany w czasie, gdy jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala. Czworonóg miał poprawić nastrój monarchini w trudnym dla niej okresie, i - jak twierdzi źródło na dworze królewskim - spełnił swoje zadanie.

Wielka Brytania: zdechł jeden ze szczeniaków, które miały poprawić nastrój królowej

Zdechł jeden z dwóch szczeniaków podarowanych brytyjskiej królowej Elżbiecie II w czasie, gdy jej mąż książę Filip trafił do szpitala, i monarchini szuka dla drugiego z nich nowego towarzysza. Taką informację przekazał w środę wieczorem dziennik "The Sun".

Według gazety, pięciomiesięczny Fergus zdechł w miniony weekend z powodu wady serca. To "zdruzgotało" 95-letnią Elżbietę II. Królowa jednak ponoć poleciła personelowi pałacowemu, by poszukał towarzystwa dla drugiego szczeniaka, Muicka.

Zdechł szczeniak królowej Elżbiety II

Oba psy rasy dorgi, będącej krzyżówką jamnika z walijskim corgi, zostały sprezentowane Elżbiecie II przez jej średniego syna, księcia Andrzeja, aby poprawić jej nastrój, gdy do szpitala trafił książę Filip. Jak twierdzi cytowane przez "The Sun" źródło na dworze królewskim, czworonogi spełniły swoje zadanie, bo królowa z nimi bardzo często spacerowała po terenie zamku w Windsorze.

- Królowa jest absolutnie zdruzgotana. Szczeniaki zostały sprowadzone, aby rozweselić ją w bardzo trudnym okresie. Wszyscy najbliżsi są zaniepokojeni, ponieważ stało się to tak szybko po tym, jak straciła męża - mówi to źródło. Książę Filip, który był mężem Elżbiety II przez ponad 73 lata, zmarł 9 kwietnia.

Oprócz Muicka, królowa ma jeszcze jednego psa tej rasy, znaczenie starszą od niego sukę o imieniu Candy.

Były kucharz królowej Elżbiety II zdradza, że jej ukochane psy… miały swoje własne menu. Zobacz wideo:

21 kwietnia królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Po raz pierwszy od 7 dekad spędziła urodziny bez męża u boku. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Dzień Dobrych Uczynków. Gosia i Filip podpowiadają, jak małymi gestami wywołać uśmiech na twarzach bliskich

Znana TikTokerka o zaburzeniach lękowych i atakach paniki: "Straciłam kontrolę nad sobą, myślałam, że umieram"

"Hotel Paradise 3". Kolejne trzęsienie ziemi na Rajskim Rozdaniu. Tego chyba nikt się nie spodziewał

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości