Newsy

15-latek skazany na dożywocie za zabicie młodszego kolegi. Zadał mu 70 ciosów nożem

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
PAP
NiseriN/Getty Images15-latek skazany za zabójstwo kolegi

15-letni Marcel G. za zabójstwo 12-letniego kolegi został skazany na dożywocie. Sprawca zadał chłopcu aż siedemdziesiąt ciosów nożem. Próbował także odciąć mu głowę oraz ręce. Sąd w Lincoln we wschodniej Anglii zdecydował, że chłopak o przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać najwcześniej za 17 lat.

Wielka Brytania. Nastolatek zabił 12-letniego kolegę

Sprawca, jak wskazuje nazwisko, jest albo obywatelem Polski, albo ma polskie pochodzenie. Brytyjskie sądy zazwyczaj nie ujawniają personaliów nieletnich skazanych, jednak w tym przypadku, ze względu na wyjątkową brutalność zbrodni, odstąpiono od tej zasady. Ani sąd, ani media nie podały jednak obywatelstwa skazanego. Do zabójstwa doszło w grudniu zeszłego roku. 14-letni wówczas sprawca, który był szkolnym dilerem narkotykowym, zwabił do lasu kolegę z klasy, Robertsa Buncisa, gdyż uważał, że na niego donosi. Miał ze sobą duży nóż oraz lateksowe rękawiczki. Zadał ofierze ponad 70 ciosów nożem, po czym próbował odciąć od ciała głowę oraz ręce. W trakcie procesu Marcel G. przyznał się do nieumyślnego zabójstwa, ale nie do morderstwa. Twierdził, że to Buncis miał ze sobą nóż i próbował go zaatakować, a on stracił panowanie nad sobą w trakcie sprzeczki. Buncis pochodził z Łotwy, był wychowywany przez samotnego ojca i został zabity na dwa dni przed swoimi 13. urodzinami.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Śmierć 30-latki w szpitalu

Uwaga! TVN: Śmierć 30-latki w szpitalu
Uwaga! TVN: Śmierć 30-latki w szpitaluPani Izabela do szpitala trafiła w 22. tygodniu ciąży z powodu odejścia wód płodowych. Zmarła z powodu sepsy.

Lincoln. Dożywocie dla 15-latka

Sąd jednak nie dał wiary tym wyjaśnieniom i uznał, że postępowanie Marcela G. było motywowane gniewem i chęcią ukarania kolegi z klasy. Sędzia wskazał na to, jak dalece zaplanowana była zbrodnia, a także na fakt, że Marcel G. jeszcze przed zatrzymaniem wysłał poprzez Messengera wiadomość do kolegów, że "sprawy poszły źle".

Marcel G. został skazany na dożywocie bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie przed upływem 17 lat, co - biorąc pod uwagę okres, który już spędził w areszcie - oznacza, że będzie mógł ubiegać się o to za 16 lat i 36 dni. Ale, jak zaznaczył sędzia, nie jest powiedziane, że kiedykolwiek zostanie wypuszczony z więzienia.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: NiseriN/Getty Images

Pozostałe wiadomości