Newsy

11-latka urodziła dziecko. Jej rodzina twierdzi, że nie wiedziała o ciąży

Newsy

Aktualizacja:
Satoshi-K/Getty ImagesNoworodek

W Wielkiej Brytanii 11-latka urodziła dziecko. Dziewczynka jest prawdopodobnie najmłodszą matką w historii kraju. Jej sprawą zajęły się służby, m.in. opieka społeczna i prokuratura.

11-letnia Brytyjka urodziła dziecko

W chwili poczęcia dziewczynka miała tylko 10 lat. Jej dziecko przyszło na świat na początku czerwca tego roku, w 30. tygodniu ciąży. Jak donoszą brytyjskie media, zarówno ona, jak i maluch czują się dobrze. - Mają fachową pomoc - donosi "The Sun".

Pojawienie się noworodka miało zaskoczyć najbliższych 11-latki, którzy utrzymują, że nie mieli pojęcia o jej stanie. Sprawą postanowiła zająć się opieka społeczna, natomiast okoliczności zajścia w ciążę tak młodej osoby, bada policja i prokuratura.

- Są pytania, dlaczego ludzie nie wiedzieli. To bardzo niepokojące - czytamy w dzienniku.

- To jest najmłodsza matka, o której słyszałam. Średni wiek, w którym dziewczynki zaczynają dojrzewać wynosi 11 lat, choć może to nastąpić między 8. a 14. rokiem życia, lub wcześniej - powiedziała "The Sun" dr Carol Cooper. Dodała także, że obecnie przyczyną wcześniejszego dojrzewania dzieci jest nadwaga, która ma wpływ na hormony. Wskazała również, że ciąża w tak młodym wieku może wiązać się w wieloma komplikacjami: - Istnieje większe ryzyko niskiej wagi urodzeniowej dziecka, stanu przedrzucawkowego u matki, przedwczesnego porodu i wielu infekcji.

Lina Medina - najmłodsza matka na świecie

Uważa się, że najmłodszą matką na świecie jest Lina Medina. Peruwianka zaszła w ciążę w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Syn dziewczynki przyszedł na świat zdrowy i dano mu na imię Gerardo. Do dzisiaj nie wiadomo, kto był jego ojcem. Policja sądziła, że Lina mogła zajść w ciążę w wyniku gwałtu dokonanego przez jej ojca. Mężczyzna został aresztowany, ale zwolniono go z braku dowodów. Potem funkcjonariusze skierowali uwagę w stronę braci dziewczynki, jednak i w ich przypadku podejrzenia okazały się niesłuszne.

Zobacz wideo: Ogromna tragedia hokeisty NHL. Jego długo wyczekiwany syn zmarł zaledwie 6 dni po narodzinach. "Zawsze będziemy Cię kochali"

Zobacz także:

"To był najlepszy tydzień ostatnich miesięcy". Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o ojcostwie i relacji z Oliwią

Czy Iza i Kamil ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zamieszkają ze sobą? "Mieliśmy bardzo trudne chwile"

Anna Dereszowska jest w ciąży. Zdjęcie brzuszka rozczula. "Trójka…. To jest przygoda"

Autor: Iza Dorf

Źródło: The Sun

Źródło zdjęcia głównego: Satoshi-K/Getty Images

Pozostałe wiadomości