Newsy

Zaczęła rodzić, ale utknęła w korku. Policjanci pomogli utworzyć korytarz życia

Newsy

iStockphotoPatryk_Kosmider/Getty Images

Warszawscy policjanci pomogli kobiecie, która zaczęła rodzić w aucie. Pojazd, którym podróżowała razem z mężem, ze względu na godziny szczytu i ulewny deszcz utknął w korku. Stróże prawa utworzyli korytarz bezpieczeństwa, aby para mogła bezpiecznie przedostać się do szpitala.

Policjanci umożliwili małżeństwu bezpieczne dotarcie do szpitala - przekazał w piątek nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Warszawa. Kobieta zaczęła rodzić w aucie

Jak przekazał policjant, koordynator stołecznego stanowiska kierowania odebrał telefon od mężczyzny z informacją, że jego żona zaczęła rodzić, kiedy auto - którym jechali - z uwagi na godziny szczytu i oberwanie chmury utknęło w korku.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych, policjanci po kilku minutach dojechali na rondo Radosława. Pojawił się jednak problem. Z uwagi na ilość pojazdów, do samochodu małżeństwa można było dotrzeć tylko pieszo

- podał nadkom. Robert Szumiata.

Policja eskortowała rodzącą kobietę

Funkcjonariusze wiedzieli, że dla życia i zdrowia kobiety oraz jej dziecka liczy się każda minuta, więc bez chwili namysłu w strugach deszczu pobiegli do rodzącej kobiety i jej męża, instruując po drodze kierowców, w jaki sposób mają utworzyć korytarz bezpieczeństwa tak, żeby małżeństwo mogło wydostać się z korka.

Po chwili radiowóz pilotował już skodę przez kolejne ulice stolicy, aż pod samo wejście do szpitala. Tam przyszłą mamą zaopiekowali się lekarze

- wyjaśnił Szumiata.

Zobacz też:

Jacuś urodził się w aucie. Jego mama: "Jestem wdzięczna policjantom, pomogli nam bezpiecznie dotrzeć do szpitala”

Rodzinna ciąża Mai Hyży i jej siostry. „Chciałyśmy mieć dzieci w tym samym wieku”

Czy COVID-19 przechodzi z matki na noworodka? Naukowcy już to wiedzą

Zobacz inną historię cudu narodzin: Tata na medal – sam przyjął poród żony

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości