Newsy

Pijana matka prowadziła wózek z dzieckiem. Miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu 

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
pragapn.policja.waw.pl
Policja
Ivan Mezhui/Getty ImagesPolicja wylegitymowała pijaną matkę

Policjanci z Warszawy wylegitymowali 40-letnią matkę, która chwiejnym krokiem prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem. Od kobiety czuć było woń alkoholu, a jej wypowiedzi były nielogiczne. Trafiła na izbę wytrzeźwień, a niemowlaka przewieziono do szpitala.

Warszawa. Mężczyzna zauważył pijaną matkę

Do zdarzenia doszło na Pradze Północ w Warszawie. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali telefon od mężczyzny z informacją, że zauważył kobietę, która prowadzi wózek chwiejnym krokiem. Obawiając się, że może być nietrzeźwa, zatrzymał ją. Mundurowi udali się w okolice pl. Hallera, gdzie czekał na nich zgłaszający.

Zobacz wideo: Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
wideo 2/3

Jak przekazała kom. Paulina Onyszko, funkcjonariusze wylegitymowali kobietę. "Była to 40-letnia mieszkanka dzielnicy. W wózku spało jej miesięczne dziecko. Policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu, mówiła ona w sposób bełkotliwy, jej wypowiedzi były nielogiczne, chwiała się na nogach" - czytamy w komunikacie policji.

Prowadziła wózek z dzieckiem, mając prawie 3 promile alkoholu

Kobieta została zbadana alkomatem. Miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowym nie udało się skontaktować z partnerem 40-latki. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii, którzy powiadomili sąd rodzinny i nieletnich oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Funkcjonariusze zawieźli matkę na izbę wytrzeźwień, a do czasu przyjazdu karetki dyżurna jednostki zajęła się miesięcznym dzieckiem. Ratownicy zabrali malca na badania do szpitala dziecięcego. Sąd zadecyduje o dalszym pobycie niemowlaka.

Zobacz wideo: Uwaga! Kradzieże "na klamkę"

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: pragapn.policja.waw.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ivan Mezhui/Getty Images

Pozostałe wiadomości