Newsy

Warszawa. Polski Spider-Man wspiął się na hotel Marriott

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Getty Images/udmurd_PL

Znany polski youtuber wspiął się na hotel Marriott. W niedzielę przechodnie zauważyli mężczyznę, który bez zabezpieczeń wspinał się po budynku hotelu Marriott. Poinformowane przez nich służby: straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia, zabezpieczyły teren i wylegitymowały wspinacza.

Polski youtuber wspiął się na hotel Marriott

Na dachu budynku na mężczyznę czekała już policja. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jak ustaliła Wirtualna Polska to polski youtuber BNT Marcin Banot, który wspinał się już m.in. na komin Wistomu w Tomaszowie Mazowieckim, czy wieżowiec KTW w Katowicach, mosty w Londynie i najwyższy nieczynny maszt w Niemczech o wysokości 350 metrów.

Zobacz też: Antyszczepionkowcy protestowali w pasiakach wzorowanych na strojach więźniów Auschwitz >>> 

Zarzuty za "zdobycie" hotelu Marriott

31-latek, który w niedzielę wspiął się na hotel Marriott w Warszawie zgłosił się na komendę. "Usłyszał zarzut z art. 51 par. 2 kodeksu wykroczeń. Sprawa teraz trafi do sądu

 - poinformował w poniedziałek PAP nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Zobacz też: Dominika Gwit zrobiła szpagat! Świętuje 100 tysięcy obserwujących na Instagramie >>> 

Hotel Marriott "został zdobyty" już 21 lat temu

Hotel ma 170 metrów wysokości i 42 kondygnacje. 21 lat temu na budynek, bez zabezpieczeń, wszedł Francuz - Alain Robert nazywany Człowiekiem-Pająkiem. Na dach budynku wszedł także Polak - Dawid Kaszlikowski, który dokonał tego rok po Alainie Robercie.

Źródło: PAP/Wirtualna Polska

Zobacz też: Beskidy. Śmierć rowerzysty na górskim szlaku >>> 

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości