Newsy

Warszawscy policjanci uratowali 12-latkę z Chorzowa. Dziewczynka chciała się zabić

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
http://mokotow.policja.waw.pl/
Dziewczynka chce sobie zrobić krzywdę
iStockphotoPolicjanci uratowali 12-latkę

Funkcjonariusze z Wilanowa otrzymali niepokojące zgłoszenie od 15-letniej mieszkanki Warszawy. Dziewczynka poinformowała ich, że jej koleżanka chce popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowemu działaniu 12-latka jest już pod opieką specjalistów.

Chorzów. 12-latka chciała popełnić samobójstwo

Do policjantów z Wilanowa trafiło bardzo niepokojące zgłoszenie. 15-latka z Warszawy poinformowała funkcjonariuszy, że jej 12-letnia koleżanka, którą poznała przez internet chce popełnić samobójstwo. Niestety dziewczynka nie wiedziała, gdzie dokładnie mieszka znajoma. Znała wyłącznie jej imię.

Magdalena Chorzewska o depresji

Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
wideo 2/3

Policjanci uratowali życie dziewczynki

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że 12-latka uczęszcza do szkoły podstawowej w Chorzowie. Mundurowi porozumieli się z dyrektorką placówki. Okazało się, że uczęszczają do niej dwie osoby o tym samym imieniu, co 12-latka. Wilanowski dyżurny skontaktował się z kolegą z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Niestety żadna z dziewczynek nie była poszukiwaną nieletnią.

Po analizie bazy pesel wytypowano cztery profile osób pasujących do opisu nastolatki z Chorzowa. Pierwszy z nich należał do poszukiwanej. Dziecko zjadło leki przeciwbólowe. Trafiło do szpitala i będzie pod opieką psychologów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: http://mokotow.policja.waw.pl/

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości