Newsy

Awantura w domu opieki. 68-latek śmiertelnie pobił starszego kolegę

Newsy

iStockphotoMonika Gruszewicz/Getty Images

Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z domów opieki na warszawskiej Białołęce. Według ustaleń policjantów, pomiędzy dwoma mężczyznami, 68-latkiem i 75-latkiem, doszło do awantury. W jej trakcie młodszy miał dotkliwie pobić starszego pensjonariusza, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Awantura w białołęckim domu opieki

Policjanci z warszawskiej Białołęki zatrzymali 68-letniego pensjonariusza podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 75-latka w domu opieki - powiedziała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Rozpoznanie w miejscu zdarzenia przeprowadzili policjanci z białołęckiego wydziału patrolowego i to oni zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć bezpośredni związek z tą sprawą

- tłumaczyła policjantka dodając, że w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wskazała, że dzięki zebranym informacjom m.in. z oględzin miejsca zdarzenia w domu opieki, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej, można było przedstawić w prokuraturze zarzuty zatrzymanemu.

Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią

- podkreśliła.

68-latek aresztowany

Decyzją sądu 68-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności

Uwaga! TVN: Od blisko 20 lat nie może dostać się do własnego domu. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości