Newsy

Pies odgryzł dziecku kawałek ucha. 10-latek trafił do szpitala

Newsy

Autor:
eŁKa/rzw/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Pies rasy akita

Pies rasy akita zaatakował dziesięcioletniego chłopca na plaży w gminie Zalewo, w województwie warmińsko-mazurskim. Zwierzę odgryzło dziecku kawałek ucha. Policjanci ustalają dokładne przyczyny zdarzenia. Co może grozić właścicielowi czworonoga?

Zalewo. Pies odgryzł dziecku kawałek ucha

Policjanci interweniowali w związku z pogryzieniem dziecka przez psa w województwie warmińsko-mazurskim. Do zdarzenia doszło na plaży nad jeziorem w gminie Zalewo. Jak podaje tvn24.pl, chłopiec z poważną raną został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 10-latek bawił się na plaży z kolegami. W pewnym momencie z niewyjaśnionej przyczyny pies podbiegł do chłopca i odgryzł mu kawałek ucha. Właścicielka próbowała odciągnąć zwierzę, ale było już za późno. Policjanci ustalili, że kobieta leżała na kocu, a pies był obok niej - poinformowała starsza aspirant Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Pies zaatakował dziecko na plaży

Akita to największa japońska rasa psów. Z oświadczenia właścicieli wynika, że zwierzę było szczepione. Jak dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów.

- Ustalamy jeszcze dokładne okoliczności tego zdarzenia. Musimy przesłuchać bezpośrednich świadków. Czekamy też na informację o dokładnych obrażeniach chłopca - wyjaśniła st. asp. Kwiatkowska.

10-latek pogryziony przez psa

Policja przypomina, że za psa zawsze odpowiada jego właściciel, który ma obowiązek zachowania "szczególnej ostrożności" przy trzymaniu zwierzęcia. Zaniedbanie, wskutek którego inna osoba zostanie pogryziona i dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może skutkować karą od roku do 10 lat więzienia.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:eŁKa/rzw/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ozgurcankaya/Getty Images

Pozostałe wiadomości