Newsy

Warmińsko-mazurskie. Koronawirus na koloniach i wśród wypoczywających na Mierzei Wiślanej

Newsy

Jordi Janau/Getty Images

Na jednej z kolonii odbywającej się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego służby sanitarne stwierdziły obecność koronawirusa. Zarażone nim były trzy osoby z personelu. Kolonia została rozwiązana, a dzieci przebywają na kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzi Wiślanej.

We wtorek w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 34 przypadki zakażenia (resort zdrowia podał, że 32, ale 2 kolejne potwierdzono już po złożeniu raportu do resortu - PAP). Zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19

- poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

Zakażenia na weselach i sklepie

Dzisko podał, że wśród zakażeń odnotowanych we wtorek są osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie oraz sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim.

Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe

- przyznał Dzisko. Przypadki zakażenia odnotowano u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej i wszystko na to wskazuje, że to tam się zakazili.

Zakażenia na koloniach

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim.

Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę

- powiedział Dzisko i przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego są umieszczone te osoby.

Województwo warmińsko-mazurskie - rekordy zakażeń

W województwie warmińsko-mazurskim od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba - 34 osoby - to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony.

Zobaczcie, gdzie w ostatnich dniach odkryto ogniska koronawirusa.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Rada Ministrów wprowadza nowe zakazy w międzynarodowym ruchu lotniczym. 45 krajów na liście

Koronawirus - zamknięto ośrodek wypoczynkowy. Sanepid poszukuje wczasowiczów

McDonald's w Dąbrowie Górniczej zamknięty z powodu koronawirusa. Sanepid bada sprawę

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości