Newsy

9-letnia dziewczynka jeździła quadem. Co grozi za to rodzicom?

Newsy

quad2-min (1).jpg

9-letnia dziewczynka kierowała quadem i przewoziła nim 12-letnią koleżankę. Dzieci zostały zatrzymane przez policję do kontroli drogowej w Rozogach. Funkcjonariuszy powiadomił zaniepokojony świadek. Okazało się, że pojazd udostępniła matka jednej z dziewczynek. 29-latka dostała mandat.

Warmińsko-Mazurskie: 9-latka jeździła quadem

O dzieciach jeżdżących quadem po drodze publicznej powiadomił telefonicznie policję ze Szczytna zaniepokojony świadek. Wysłano patrol drogówki, który na ul. Kajki w Rozogach zatrzymał do kontroli drogowej 9-letnią dziewczynkę. Na miejscu pasażera przewoziła ona swoją o 3 lata starszą koleżankę.

Na miejsce interwencji policja wezwała właścicielkę pojazdu. Okazało się, że to matka 9-latki. Mundurowi ustalili również, że quad nie był dopuszczony do ruchu.

- 29-letnia mieszkanka Rozóg potwierdziła wersję córki, twierdząc, że zezwoliła jej na jazdę quadem - podała policja.

Mandat dla matki 9-latki, która jeździła quadem

Kobietę ukarano mandatem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę nieposiadającą uprawnień i za brak dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami, dziecko w wieku do 10 lat, na drodze publicznej nie może kierować żadnym pojazdem, z wyjątkiem roweru, ale też tylko pod opieką osoby dorosłej.

Funkcjonariusze podkreślają, że quady to pojazdy, które muszą być zarejestrowane i ubezpieczone, a kierujący nimi muszą posiadać stosowne uprawnienia.

Zobacz wideo: Legalny off-road w lesie? Specjalna ankieta zmieni życie kierowców pojazdów terenowych.

Zobacz też:

Sonia Bohosiewicz zabrała psa na plażę. Opisała, jak na jego obecność reagowali ludzie

Agnieszka Włodarczyk nie poleci na wakacje z dzieckiem? "Wolę być bliżej naszych lekarzy"

Lesław Żurek rzadko mówi o życiu prywatnym. Teraz zrobił wyjątek, by skomentować doniesienia o rozwodzie

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości