Newsy

W Tatrach spadł śnieg. Zobacz nagranie

Newsy

The Image Bank RFJohn Elk/Getty Images

Choć nadal jeszcze jest sierpień, lato i wakacje, to coraz bardziej czuć już zbliżającą się jesień. Na szczytach Tatr pojawiły się już nawet pierwsze opady śniegu, które wyraźnie zwiastują zbliżającą się zmianę pogody i pory roku. Obecni na miejscu turyści udostępnili w sieci nagranie.

Lato się nie skończyło, a w Tatrach już pada śnieg

Pierwszy, wakacyjny śnieg w Tatarach udokumentowali 18.08 wędrujący po górskich szlakach turyści. W sieci pojawiło się nagranie, które powstało, gdy przemieszczali się szlakiem na Granaty. Film błyskawicznie rozszedł się po internecie. Podzielił się nim również facebookowy profil informujący na bieżąco o sytuacji pogodowej w Tatrach - "Aktualne warunki w górach".

Zimowe warunki w Tatrach

W środę 18.08 temperatura w Tatrach znacznie spadła. Warunki, jakie tam panowały, zostały określone wczesnozimowymi. Na Rysach odnotowano -2 stopnie, a na Kasprowym Wierchu -7. W komentarzach pod opublikowanym filmem internauci zastanawiają się, czy nagła zmiana warunków atmosferycznych wymaga od nich specjalnego wyposażenia, np. raków, by móc bezpiecznie, zgodnie z planem, poruszać się po szlakach. Przyznają również, że nie tego się spodziewali, wybierając się w polskie góry latem, w sierpniu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak przygotować się do górskiej wędrówki latem?

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości