Newsy

Niedoszła panna młoda przebiegła ponad 600 km w sukni ślubnej. Zwróciła uwagę na poważny problem wielu kobiet

Newsy

Peter Dazeley/Getty Images

Terapeutka Vanessa Reiser jest niedoszłą panną młodą, która odwołała swój ślub, ponieważ jej narzeczony był "narcystycznym socjopatą". By okazać wsparcie innym ofiarom przemocy domowej, przebiegła w sukni ślubnej około 600 km. - Chcę, żeby ludzie, którzy przez to przechodzą, wiedzieli, że nie są sami – podkreśliła.

Uciekająca panna młoda

47-letnia Vanessa Reiser, terapeutka kliniczna z Rockland County w stanie Nowy Jork, miała stanąć na ślubnym kobiercu, ale tuż przed wypowiedzeniem sakramentalnego "tak", rozstała się z mężczyzną.

Jak podaje portal metro.co.uk, niedoszła panna młoda zdradziła, że jej były partner był "narcystycznym socjopatą". Znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Choć mogłoby się wydawać, że z racji wykonywanego zawodu, wybierze idealnego kandydata, to sama wpadła w pułapkę. Terapeutka uważa, że osoby z takimi zaburzeniami prezentują się, jako oddani partnerzy zasypujący czułymi słowami, po czym za zamkniętymi drzwiami stają się zupełnie kimś innym.

To jest jak kolejka górska. Zranią cię, a potem to wynagrodzą . Tak właśnie postępuje wielu przywódców sekt

– mówiła.

Gdy Vanessa postanowiła się z nim rozstać, mężczyzna splunął jej w twarz. Terapeutce udało się wyswobodzić spod wpływu narzeczonego.

Pobiegła w sukni ślubnej dla ofiar przemocy domowej

Po tym doświadczeniu Amerykanka postanowiła wesprzeć inne kobiety, które doznały przemocy domowej. W swojej niedoszłej kreacji ślubnej przebiegła 385 mil (niemal 600 km) przez stan Nowy Jork. Zajęło jej to 12 dni, a podczas wyzwania zbierała pieniądze na rzecz ofiar. Przerobiona suknia stała się " symbolem wykorzystywania zaręczyn i zawarcia związku małżeńskiego do sprawowania kontroli nad drugą osobą ".

- Chcę, tylko żeby ludzie, którzy przez to przechodzą, wiedzieli, że nie są sami - powiedziała kobieta w rozmowie z metro.co.uk.

Zobacz także:

Toksyczna przyjaźń i zagrożenia, jakie za sobą niesie. Jak rozpoznać destrukcyjną relację?

Szczepionka podana w ciąży chroni matkę i dziecko. "U wszystkich dzieciaków znaleźliśmy przeciwciała"

Uzależnienie od ćwiczeń, czyli pogoń za idealną sylwetką. Qczaj: "Odwoływałem pracę, bo miałem trening"

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Na ratunek "dziadkom biznesu". Świetna akcja studentów

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: metro.co.uk.

Pozostałe wiadomości