Newsy

Linia lotnicza w USA chce wprowadzenia zakazu lotów dla osób, które nie przestrzegają zasad reżimu sanitarnego

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24/CNN
Osoba na lotnisku

Firma lotnicza Delta domaga się od władz wprowadzenia możliwości zakazu lotów dla problematycznych pasażerów. Miałoby to na celu powstrzymanie agresywnych zachowań, związanych przede wszystkim z nakazem zasłaniania nosa i ust. 

Niewłaściwe zachowanie pasażera może skończyć się zakazem lotów

Linia lotnicza Delta zakazała już 1900 osobom latania swoimi liniami. Spowodowane jest to nieprzestrzeganiem nakazu noszenia maseczek. Do groźnych incydentów dochodziło właśnie na tle odmowy zasłaniania nosa i ust na pokładzie samolotu. Szef linii lotniczych napisał do prokuratora generalnego USA z prośbą o stworzenie listy "no-fly", na którą wpisywani byliby problematyczni pasażerowie. Ma to zapobiegać groźnym incydentom w przyszłości, a jednocześnie motywować do przestrzegania zasad i poleceń personelu pokładowego. 

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

2 lutego linia lotnicza wyprosiła z pokładu dwóch pasażerów, którzy nie chcieli zastosować się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Jak podano w oświadczeniu: "Delta ma zerową tolerancję dla niesfornych zachowań na naszych lotniskach i podczas naszych lotów, ponieważ nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo naszych klientów i załóg lotniczych".

COVID-19 a loty samolotem

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) działająca w Stanach już w roku 2021 ogłosiła politykę zero tolerancji dla pasażerów, którzy nie przestrzegają obowiązujących zasad. Za zeszły rok odnotowano 5981 przypadków, w których pasażerowie zachowywali się niewłaściwie, a 72% dotyczyło właśnie odmowy zasłaniania ust i nosa. FAA ma prawo do powiadamiania FBI o problematycznych pasażerach i od początku lutego zgłoszono 37 takich osób. Szef linii lotniczych Delta wystosował pismo już po raz drugi z prośbą o uniemożliwienie takim osobom podróżowania samolotami. Pierwszy raz miało to miejsce we wrześniu 2021 roku. 

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24/CNN

Źródło zdjęcia głównego: LukaTDB/Getty Images

Pozostałe wiadomości