Newsy

Dziecko zranione nożem w domu strachów. Policja zatrzymała pracownika wesołego miasteczka

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
Douglas Sacha/Getty ImagesNóż

22-letni pracownik wesołego miasteczka zranił nastoletniego chłopca w stopę. Mężczyzna tłumaczył, że to nieszczęśliwy wypadek i chciał jedynie przestraszyć jedenastolatka. Policja nie uwierzyła w jego tłumaczenia i postawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania obrażeń.

11-latek zraniony w stopę podczas wizyty w wesołym miasteczku

Do zdarzenia doszło 18 września w mieście Berea w stanie Ohio. Jeden z aktorów, pracujących w wesołym miasteczku, w domu strachów o nazwie Siódme Piętro Piekła, skaleczył odwiedzającego atrakcję 11-latka. - Podszedł do mojego syna, trzymając w ręku nóż. Chciał go przestraszyć, ale mój syn powiedział mu: "to nie jest prawdziwy nóż, nie boje się" - relacjonowała matka chłopca, Karen Bednarski. 

Wtedy - jak powiedziała - aktor zaczął ciągnąć ostrze po ziemi i wbijać je w podłogę, próbując nastraszyć malca. Następnie przejechał nożem po sandale chłopca i zranił go w duży palec u stopy. Pracownicy miasteczka natychmiast zabrali dziecko do punktu medycznego, gdzie zdezynfekowano ranę i zabandażowano stopę.

Mężczyzna stracił pracę i usłyszał zarzuty

Rodney Geffert, prezes firmy Night Scream Entertainment, do której należy Siódme Piętro Piekła, zapewniał, że w domu strachów obowiązują "ścisłe zasady i regulamin", które zabraniają pracującym tam aktorom używać prawdziwej broni. Dopuszczalne są tylko gumowe i piankowe przedmioty. - Mężczyzna, który ranił chłopca, został zwolniony - przekazał Geffert. - Zrobił coś, czego nie powinien robić - tłumaczył prezes Night Scream Entertainment. - Nie tolerujemy takich działań - dodał. Zapewnił, że mimo tego incydentu Siódme Piętro Piekła to bezpieczna atrakcja.

Porucznik Tom Walker z miejscowej policji powiedział, że 22-latek został oskarżony o nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała. - Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego przyniósł prawdziwy nóż. Powinien używać rekwizytu lub gumowego noża - skomentował Walker. 

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/Getty Images

Pozostałe wiadomości