Newsy

Upalna niedziela. IMGW wydał ostrzeżenia dla 16 województw

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
IMGW
Pogoda na 26-28.06.2022
Pogoda na 26-28.06.2022
wideo 2/2

Niedziela zapowiada się gorąco. Przez Polskę przetoczy się fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alerty. Do kiedy będą obowiązywać? Gdzie będzie najgoręcej? Sprawdź, jaka będzie pogoda na niedzielę.

Pogoda na niedzielę 26 czerwca 2022 r.

Mieszkańcy kilku województw muszą się przygotować na wyjątkowo upalny koniec tygodnia. Alerty drugiego stopnia obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, z wyłączeniem powiatów wejherowskiego i puckiego, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, wielkopolskim, z wyjątkiem powiatów: konińskiego, Konin, kolskiego, tureckiego, kaliskiego, Kalisz, łódzkim, dolnośląskim, z wyjątkiem powiatów: jeleniogórskiego, Jelenia Góra, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, kłodzkiego, opolskim, śląskim, z wyjątkiem powiatów: cieszyńskiego, żywieckiego, bielskiego, Bielsko-Biała, małopolskim, z wyjątkiem powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, podkarpackim, poza powiatami położonymi na południowym wschodzie i wschodzie, świętokrzyskim, lubelskim, z wyłączeniem powiatów położonych na wschodzie, mazowieckim, podlaskim, w powiatach: wysokomazowieckim, bielskim, siemiatyckim.

Alert IMGW - upał

Prognozowana jest temperatura maksymalna w dzień od 29 do 33 st. C, w poniedziałek i wtorek miejscami do 34 st. C. Temperatura minimalna w nocy ma wynieść od 16 st. C do 20 st. C.

Ostrzeżenia na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku ważne będą do godz. 20 w poniedziałek. W pozostałych regionach wygasną o godz. 20 następnego dnia.

Są to ostrzeżenia drugiego stopnia, co oznacza, że synoptycy przewidują wystąpienie zjawisk niebezpiecznych dla zdrowia i życia oraz mogących spowodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów. Istotne jest, aby podczas obowiązywania alertów dostosowywać zaplanowane aktywności do warunków atmosferycznych.

Tropikalne noce w Polsce

Wraz z zachodem słońca nie należy się jednak spodziewać ochłodzenia. Synoptycy przewidują, że w poniedziałek w nocy słupki rtęci będą wskazywać 20-21 st. C. Tak wysokie temperatury po zmierzchu są określane mianem nocy tropikalnej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Reporter: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: MNStudio / Getty Images

Pozostałe wiadomości