Newsy

Niemowlę zmarło po tym, jak kot spał na jego twarzy. "Przyczyną zgonu był niedobór tlenowy"

Newsy

Renee Carter/Pixabay

O śmierci czteromiesięcznego chłopczyka poinformowało pogotowie ratunkowe. Okazało się, że na twarzy niemowlaka spał kot. Śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia prowadzi policja.

Kot spał na twarzy niemowlęcia, dziecko zmarło

Służba pogotowia ratunkowego w obwodzie rówieńskim na Ukrainie poinformowała o śmierci czteromiesięcznego dziecka, na którego twarzy spał kot. Zgłoszenie w sprawie zdarzenia wpłynęło do służb ratunkowych w poniedziałek po południu.

Według ustaleń policji chłopczyk był w wózku na podwórku pod opieką 36-letniej matki. Kobieta na kilka minut zostawiła dziecko, a po powrocie zobaczyła na twarzy synka siedzącego kota. Stwierdziła u chłopczyka brak oznak życiowych.

Ukraina: zmarło niemowlę, na którym spał kot

Ojciec czteromiesięcznego niemowlęcia przed przyjazdem karetki wykonał mu masaż serca. Jednak ani mężczyźnie, ani pracownikom pogotowia nie udało się uratować dziecka. Jego śmierć biologiczną stwierdzono w szpitalu.

W komunikacie policji czytamy, że przyczyną zgonu był niedobór tlenowy w organizmie spowodowany zamknięciem dróg oddechowych przez zwierzę domowe.

Ukraińska redakcja BBC przypomina, że do podobnej tragedii doszło na Ukrainie w 2019 roku. Wtedy również na twarzy 9-miesięcznego dziecka, zostawionego bez opieki w wózku na podwórku, usiadł kot. Niemowlę się udusiło.

Jak poprawnie trzymać niemowlę? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Pałac Buckingham przerywa milczenie w sprawie wywiadu Harry'ego i Meghan. "Niektóre wspomnienia mogą się różnić"

Czy rozwody zostaną zakazane? "W takiej sytuacji większość ludzi decydowałaby się na związki nieformalne"

Nastolatkowie nic nie wiedzą o seksie, a porad szukają na TikToku. Magdalena Chorzewska: "Te pytania to są podstawy"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości