Newsy

Polscy skoczkowie zdyskwalifikowani z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. "Bardzo żałujemy tej decyzji"

Newsy


Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się bez polskich skoczków. Tak zdecydowali organizatorzy turnieju w Oberstdorfie. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa Klemensa Murańki. Z zawodów wycofano całą biało-czerwoną drużynę, w tym broniącego tytułu Dawida Kubackiego.

Polscy skoczkowie zdyskwalifikowani z Turnieju Czterech Skoczni

W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa Klemensa Murańki z zawodów w Oberstdorfie cała reprezentacja Polski została wycofana.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale ze względu na dobro wszystkich pozostałych zawodników nasz departament zdrowia nie miał wyboru. W związku z decyzją władz nie może pozwolić na start polskiej drużyny w Oberstdorfie - ogłosił Florian Stern, sekretarz generalny otwierającego TCS konkursu w Oberstdorfie.

Choć zakażony był tylko Murańka, zdyskwalifikowano całą biało-czerwoną ekipę, w tym broniącego tytułu Dawida Kubackiego.

Turniej Czterech Skoczni bez polskich skoczków

Niepokojąca wiadomość gruchnęła w niedzielę wieczorem, tuż po tym jak organizatorzy 69. TCS opublikowali listę startową poniedziałkowych kwalifikacji w Oberstdorfie. Widniały na niej jeszcze nazwiska wszystkich Polaków. Na Turniej Czterech Skoczni powołana została siódemka: Piotr Żyła, ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Klemens Murańka.

Występ całej ekipy, a w szczególności tego ostatniego stanął pod dużym znakiem zapytania, po tym jak Polacy uzyskali wyniki przeprowadzonych już na miejscu testów na koronawirusa. Murańka otrzymał wynik niejednoznacznie pozytywny, ale jednak.

Oberstdorf: polscy skoczkowie zdyskwalifikowani

- Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy . Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu - pisał na Twitterze PZN, cytując portal skaczemy.pl.

Zaskoczenie w polskiej ekipie było tym większe, że tuż przed wyjazdem do Niemiec, w Wigilię, wszyscy skoczkowie zostali przebadani. Ich wyniki były jednoznacznie negatywne.

- Bardzo mi przykro, ale stało się. Pozytywny i jak na razie bezobjawowy - potwierdził na Instagramie Klemens Murańka.

Dziś rozpoczyna się 69. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki chciał powtórzyć sukces sprzed roku. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Dawid Kubacki zostanie tatą. "Nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczyć swoją córkę"

Jarosław Krzak - nowa twarz w polskich skokach narciarskich. "Gdy tata mówi, że spełniam jego marzenia, to robi mi się ciepło na sercu"

Adam Małysz pochwalił się planami swojej córki: "Będzie ślub"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości