Newsy

Budka Suflera na Top of the Top Sopot Festival. Wiemy już, które gwiazdy zaśpiewają ich najpiękniejsze hity

Newsy

Aktualizacja:

Już 17 sierpnia startuje Top of the Top Sopot Festival 2021. Podczas imprezy swoje przeboje zaprezentują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdzie się także zespół Budka Suflera. Jakie utwory grupy będzie można usłyszeć w Sopocie? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Top of the Top Sopot Festival 2021

17 sierpnia w Sopocie rozpocznie się Top of the Top Sopot Festival 2021. Impreza potrwa do 19 sierpnia. Każdy z festiwalowych dni będzie miał inną oprawę i inny motyw przewodni. Wśród gwiazd, które wystąpią na sopockiej scenie, znalazł się zespół Budka Suflera. Grupa swój występ chce poświęcić koledze z zespołu - nieżyjącemu już Romualdowi Lipko, który stworzył największe przeboje grupy.

- Mieliśmy szczęście, że mogliśmy zagrać te wszystkie przeboje Romka i mamy wielkie szczęście, że będziemy je mogli zagrać ponownie w Sopocie - dodał Mieczysław Jurecki, gitarzysta.

Powrót do grania

Niegdyś Budka Suflera grała ponad 300 koncertów rocznie. Niestety, wybuch pandemii spowodował, że granie na żywo dla publiczności przestało być możliwe. Czy muzycy tęsknią za występami? - Dzisiaj koncerty są celebracją, nagrodą. Jesteśmy na lekkim głodzie grania. Jest nam niezwykle miło, że będziemy mogli wystąpić na festiwalu - dodał Tomasz Zeliszewski.

W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem artyści wyznali, że poza dobrze znanymi przebojami, zagrają także mniej znane piosenki oraz ostatni utwór skomponowany przez Romualda Lipko. - Piosenka nosi tytuł "Gdyby jutra nie było". Wyrywamy się do grania i na pewno będzie miło i sympatycznie - mówił w Dzień Dobry TVN Mieczysław Jurecki, gitarzysta.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości