Tokio 2020. Złoty medal dla polskiej sztafety!

x-news
Złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła polska sztafeta mieszana 4x400 m. W finałowym biegu biało-czerwoni poprawili rekord Europy i olimpijski. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Tokio 2020 - polska sztafeta mieszana ze złotym medalem

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Tokio 2020. Złoty medal dla polskiej sztafety mieszanej

Biało-czerwoni już w półfinale pokazali, że są niesamowicie mocni. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Duszyński czasem 3.10,44 poprawili w piątek rekord Europy. Już wówczas mówili, że przetrwa on tylko 24 godziny, a w finale będzie "gruby medal". Jak powiedzieli, tak zrobili.

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji.

Debiut na igrzyskach

Sztafety mieszane 4x400 metrów to konkurencja stosunkowo nowa. Jej międzynarodowy debiut przypadł dwa lata temu na mistrzostwach świata w Dausze, gdzie po złoto sięgnęli Amerykanie.

Mamy pierwszy medal w Tokio! Wioślarska czwórka podwójna kobiet sięgnęła po srebro. Zobacz wideo:

x-news

Coming out polskiej medalistki z Tokio. "Wśród sportowców są niestety osoby, które nie szanują mniejszości"

Mariusz jest mistrzem świata w kulturystyce na wózku. "Wiele osób mówiło, że takie medale są bezwartościowe"

Chłopak z zespołem Downa udowadnia, że sport nie zna granic. Marzy o udziale w Iron Manie

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, TVN 24