Newsy

Tatry. Trasa na Morskie Oko oblegana przez turystów. Długa kolejka do wejścia na szlak

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Getty Images/Anna Kruszynska / EyeEm

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego zwracają się do turystów wybierających się do Morskiego Oka, o korzystanie z transportu publicznego. Ze względu na wyjątkowo sprzyjającą pogodę chętnych do skorzystania z najpopularniejszego szlaku w Tatrach jest bardzo dużo, w związku z tym parkingi na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie zapełniają się już w godzinach porannych.

Busem na Morskie Oko

TPN prosi turystów o korzystanie z transportu zbiorowego ze względu na przepełnione parkingi przy wejściu na szlak do Morskiego Oka. Jak informuje na swojej stronie internetowej:

...parkingi na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie zapełniają się już w godzinach porannych

Bardzo dobre warunki pogodowe

Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego w dniu dzisiejszym warunki pogodowe są bardzo dobre i sprzyjają górskim wyprawom.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Z uwagi na mocno operujące słońce w górach należy mieć nakrycie głowy i stosowny zapas wody. Najlepiej jest planować wyjścia w godzinach wczesnoporannych.

Zamknięty szlak w Wyżniej Dolinie Chochołowskiej

TPN:

Zamknięty jest szlak w Wyżniej Dolinie Chochołowskiej na przełęczy pod Wołowcem . Dodatkowe utrudnienia napotkamy w takich miejscach jak: szlak na Grzesia i Trzydniowiański Wierch, powyżej górnej granicy lasu oraz na szlaku do schroniska w Dolinie Roztoki prowadzone są tam prace remontowe. Trzeba w tych miejscach zachować szczególna ostrożność.

Zalecenia TPN przed wyjściem w góry

  • Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN oraz komunikatem lawinowym dostępnym na stronie http://lawiny.topr.pl/ lub www.tpn.pl.
  • Wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.
  • W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości