Newsy

Planujesz urlop w Genewie? Miasto może to wynagrodzić finansowo

Newsy

JaCZhou 2015/ Getty Images

Branża turystyczna ucierpiała podczas pandemii. Miasta, które chcą przyciągnąć turystów, oferują wiele udogodnień. Zniżki, vouchery i karty upominkowe. Na które z nich zdecydowała się Genewa?

Voucher od Genewy

Drugie pod względem wielkości Szwajcarskie miasto, zdecydowało się nagrodzić turystów, którzy spędzą w nim co najmniej dwie doby. Ci, którzy zdecydują się na przedłużony urlop, dostaną kartę upominkową o wartości 93 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 410 zł. Na co będzie można go wydać? "Geneve Gift Card" może być wykorzystana na posiłki i zwiedzanie. Obejmuje ponad 150 miejsc (60 hoteli, 80 restauracji – także tych z gwiazdkami Michelin, 15 wycieczek).

Turyści otrzymają jedną kartę upominkową na jeden pokój hotelowy. Kartę można zrealizować dopiero po zameldowaniu i wykorzystać można go do 31 grudnia tego roku.

Wielka Brytania proponuje podobne rozwiązanie. Rząd zapłaci połowę rachunku klientów restauracji. Zobacz wideo:

Koronawirus – Szwajcaria

Jak do tej pory, Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zakazało podróży do Szwajcarii, w której łącznie wykryto ponad 40000 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku lipca w całej Szwajcarii ponownie obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w pojazdach komunikacji publicznej. Ponadto niektóre kantony, w tym genewski, rozszerzyły to wymaganie na sklepy.

Zobacz też:

Podróżowałeś pendolino? Sanepid szuka pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusa

Lista zakazanych piosenek w czasie ślubu nie istnieje? Płocka diecezja wyjaśnia

Psu trzeba będzie zapewnić codziennie godzinę ruchu na świeżym powietrzu. Takie prawo proponuje niemiecki minister

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości