ZOBACZ: Sztuka trzymania kieliszków w wykonaniu Filipa Chajzera. Czy uda mu się pobić rekord?

Newsy


Nie ma wątpliwości, że w Polsce talentów nie brakuje. Dowodzi tego przykład Jana Jakimowicza, który jest rekordzistą Polski w bardzo nietypowej konkurencji, a mianowicie… trzymania kieliszków. Jak dotąd nikomu nie udało się przebić jego wyniku. Prowadzący Dzień Dobry TVN, Filip Chajzer postanowił podnieść rękawicę i przetestować własną zręczność. Sprawdźcie, jak mu poszło.

Mistrz trzymania kieliszków

Dobry kelner musi wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i manualną. Wie o tym mistrz Europy i rekordzista Polski w trzymaniu kieliszków Jan Jakimowicz. Dzięki swojej wprawie i zręczności udało mu się utrzymać ich aż 47 w jednej ręce. Swój sukces zawdzięcza także odpowiedniej technice naprzemiennego układania kieliszków na dłoni.

Zawód kelnera w Polsce

Praca w gastronomii to niebywale wymagający i często marginalizowany zawód. Zapytany o to, czy Polacy doceniają kelnerów, Jan Jakimowicz odpowiedział:

No niestety nie. Nasi rodacy wychodzą z założenia, że jeżeli ktoś został kelnerem to musiało mu w życiu nie wyjść albo rzucał w szkołę kamieniami

Jakimowicz jest z zawodu kelnerem. Branża restauracyjna nie ma dla niego tajemnic, dlatego dzieli się swoją wiedzą podczas organizowanych przez siebie szkoleń dla restauratorów i hotelarzy. W swojej pracy stara się promować tę profesję i poprawiać jej wizerunek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Rowerem na sześciotysięcznik. Polski podróżnik chce ustanowić nowy rekord Guinnessa

Najmłodszy zawodowy pilot w Polsce: "Latając śmigłowcem czuję się bardzo bezpiecznie"

Jego wyczyn nie mieści się w głowie. Ma 62 lata i jest rekordzistą świata w planku

Autor: Agata Polak