Newsy

Szczepionki przeciw COVID-19 skradzione z przychodni. To pierwszy taki przypadek w Polsce

Newsy

Aktualizacja:
hiroyuki nakai/Getty Images

Szczepionki przeciw COVID-19 zostały skradzione z przychodni w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa. W nocy włamano się do tamtejszej przychodni i zabrano fiolki z preparatem. Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież.

Iłowo-Osada: kradzież szczepionek przeciwko COVID-19

W nocy z Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa w woj. warmińsko-mazurskim zabrano trzy fiolki ze szczepionkami przeciwko COVID-19. Pozwoliłby one zaszczepić 18 osób. Informację taką podał RMF FM.

Skradzione dawki były już zaplanowane, więc szczepienia będą przełożone . Iłowo-Osada to niespełna 3-tysięczna miejscowość z jednym punktem szczepień. Tamtejsza przychodnia jest w środę zamknięta; na drzwiach wisi kartka "Ośrodek nieczynny z powodu zdarzenia".

Kradzież szczepionek przeciw COVID-19

Rano policja przyjęła zawiadomienie w tej sprawie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do przychodni. Zabezpieczamy wszelkie ślady. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza - mówiła sierżant sztabowy Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć m.in. odciski palców włamywacza.

Oprócz szczepionek zginęły też inne leki. Najprawdopodobniej sprawcy weszli do przychodni przez okno, w którym wybili szybę.

Według nieoficjalnych informacji, nie było to pierwsze włamanie do tej placówki . Poprzednio z przychodni miały zostać skradzione pieniądze.

Zatrzymano podejrzanego o kradzież szczepionek w Iłowie-Osadzie

- Do zatrzymania doszło dosłownie przed chwilą. Na razie nie jesteśmy w stanie podać bliższych informacji - powiedziała sierż. szt. Justyna Nowicka.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszyły w styczniu 2021 roku. Jeszcze w grudniu 2020 r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia. Kolejność szczepień ustala Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Jak się zapisać na szczepienie? Przejdź do artykułu: Jak prawidłowo zarejestrować się na szczepienie?

Minister Zdrowia: "Liczba dawek zakupionych przez Polskę pozwala na zaszczepienie ponad 50 milionów ludzi". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Taka jest prawda o psychiatrii dziecięcej w Polsce. 17-letnia Oliwia: "Masz myśli samobójcze - dostajesz kary"

Oddała szpik genetycznej bliźniaczce i zyskała przyjaciółkę. "Będziemy siostrami do końca życia"

Polacy chorują ze stresu. Jak sobie z nim radzić? Lekarz: "Wystarczy wprowadzić w życie zasadę czterech S"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: RMF FM

Pozostałe wiadomości