Newsy

"To oznacza koniec separacji!". Kolejne osoby dołączyły do szczepień na etapie zero

Newsy

noworodek, wcześniak, szpital

Dobra wiadomość dla rodziców wcześniaków. Zostaną oni włączeni do szczepień na etapie zero - zdecydował minister zdrowia. Dzięki temu bez przeszkód będą mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach. Wnioskowała o to Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

Rodzice wcześniaków w grupie zero

- Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie zero, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wnioskowała o to Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

- Priorytet w dostępie do szczepień musi wynikać ze szczególnego ryzyka i potrzeby a nie znajomości lub statusu publicznego – podkreślił na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fundacja Koalicja dla Wcześniaka podkreśliła, że decyzja resortu oznacza koniec separacji.

- Dziękujemy z całego serca!!!!! – czytamy we wpisie fundacji.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla rodziców wcześniaków

Koalicja dla Wcześniaka załączyła w swoim wpisie dokument podpisany przez podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Annę Goławską, datowany na 31 grudnia 2020 roku.

Resort zastrzegł, że rodzice powinni być zaszczepieni w szpitalu, w którym przebywa dziecko lub zgłoszeni przez szpital do szczepienia w innej placówce - zgodnie z tą samą procedurą, według której zgłaszani są pracownicy medyczni.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Aktualnie trwają szczepienia grupy zero – osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. W styczniu ruszą zapisy dla grupy pierwszej. Zaszczepić się będą mogli wtedy: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, w tym o etapach szczepień, znajdują się na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie

"Czekaliśmy długo na tę chwilę". W szpitalach w całym kraju trwają szczepienia przeciw COVID-19. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna? "Została przebadana na 44 tys. osób, a jeden z popularnych leków przeciwbólowych tylko na 400"

Szczepionki dla rodzin pracowników szpitala, a nie lekarzy. Prawnik: "Piętnować takie rzeczy, a nawet karać!"

Izrael liderem w szczepieniach przeciwko COVID-19. Jedno z państw europejskich w ogonie

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości