Newsy

"Zaszczep się w majówkę!" - czy w czerwcu będzie powtórka z akcji? Premier zabrał w głos w tej sprawie

Newsy

x-news

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w piątek na konferencji prasowej w Całowaniu (woj. mazowieckie), czy w długi weekend czerwcowy zostanie powtórzona akcja szczepień plenerowych na wzór akcji "Zaszczep się w majówkę".

Premier Mateusz Morawiecki o akcji szczepień

- Rozważymy, czy w długi weekend czerwcowy powtórzyć akcję szczepień na wzór akcji z majówki - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po konsultacjach z Radą Medyczną. - Zwrócę się z takim pytaniem do naszego zespołu sterującego Narodowym Programem Szczepień i do naszej Rady Medycznej, czy warto taką akcję powtórzyć. Jeśli tak, to ją oczywiście powtórzymy - dodał premier.

"Zaszczep się w majówkę!" - czy będzie powtórka z akcji?

W maju ponad 41 tys. osób skorzystało z akcji "Zaszczep się w majówkę!", przyjmując jednodawkowy preparat przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson. W ramach akcji, od 1 do 3 maja mobilne punkty szczepień pojawiły się m.in. we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Na szczepienie nie było zapisów czy rejestracji. Wystarczyło się zgłosić z e-skierowaniem i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjenci przechodzili standardową kwalifikację. Rządowe dane mówią, że łącznie zaszczepiono w tej formule 41 292 osoby.

Zobacz też:

Dziwidło olbrzymie. Kwiat gigant zakwitnie w Polsce

"Musimy lepiej chronić dzieci przed pedofilią w Internecie". Będą zmiany w prawie

Polki były wysyłane do Danii i zmuszane do prostytucji. Dwie kobiety kierujące gangiem mogły zarobić aż 6 mln zł

Zobacz wideo: Ruszyła akcja "Zaszczep się w majówkę". Każdy chętny dorosły może się zaszczepić bez rejestracji

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości