Newsy

Badania: szczepionka Pfizera jest w 100 proc. skuteczna u dzieci w wieku 12-15 lat

Newsy

Roberto Jimenez Mejias/Getty Images

Szczepionka Pfizera może być podawana dzieciom w wieku 12-15 lat. Jak podał koncern, preparat w tym przypadku jest skuteczny w 100 proc. - Zaszczepieni wykazali silną odpowiedź przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych – napisał prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

Szczepionka Pfizera skuteczna u dzieci 12-15 lat

Badania kliniczne III fazy pokazują, że szczepionka przeciw COVID-19 firmy Pfizer jest w 100 proc. skuteczna u dzieci w wieku 12-15 lat – poinformował we wtorek Grzegorz Cessak.

- W badaniu wzięło udział 2260 nastolatków. Zaszczepieni wykazali silną odpowiedź przeciwciał bez poważnych skutków ubocznych – napisał we wtorek na Twitterze, załączając link do informacji na ten temat.

Badania nad szczepionką Pfizera

31 marca br. amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech poinformowały, że testy dowiodły, że ich szczepionka na COVID-19 jest skuteczna i bezpieczna dla dzieci w wieku 12-15 lat. Podano wówczas, że w najbliższych tygodniach firmy wystąpią o jej dopuszczenie na rynek USA.

Dyrektor wykonawczy Pfizera Albert Bourla informował wtedy w komunikacie, że koncern ma nadzieję, że uda się rozpocząć szczepienia nastolatków przed początkiem nowego roku szkolnego.

W badaniu klinicznym wśród 2260 dzieci, którym podano zastrzyk placebo, wystąpiło 18 infekcji koronawirusem. W grupie, która została zaszczepiona prawdziwym preparatem, nie stwierdzono żadnych zakażeń.

Zobacz wideo: Czy można zaszczepić się przeciw COVID-19 dwoma różnymi preparatami? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski:

>>> Zobacz także:

"Do końca czerwca wykonamy 20 mln szczepień". Kiedy będzie można się zaszczepić w miejscu pracy?

Uważaj na SMS-y od oszustów. Podają się za urzędników i wyłudzają pieniądze

Dzieci w szkołach dostaną nadgodziny. Czy zajęcia dodatkowe będą obowiązkowe?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości