Newsy

Szczepienia przeciwko COVID-19 odblokowane. Skierowania dostają już 40-latkowie, którzy spełnili jeden warunek

Newsy

Nenov/Getty Images

Szczepienia przeciwko COVID-19 bez ograniczeń? Rejestracja została odblokowana dla prawie wszystkich - taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Skierowania dostało wiele osób, które zgłaszało chęć przyjęcia szczepionki wiele tygodni temu. Zapisywać mogli się nawet 40-latkowie, a przypadające im terminy są bardzo bliskie.

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19

Informacja o tym, że wielu "młodym" ludziom udało się zarejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19, i to jeszcze w kwietniowym terminie, pojawiła się na wielu profilach w mediach społecznościowych jeszcze w nocy. Okazało się, że skierowania na szczepienie dostało wiele osób, które zgłaszało chęć przyjęcia szczepionki nawet wiele tygodni temu.

Szczepienia przeciw COVID-19 - rejestracja

Zarejestrować się - czyli zapisać na konkretny termin - mogli się przez Profil Zaufany. Wiele osób "załapało się" na bliskie terminy, nawet tuż po świętach. Chętni na szczepienie przeciw COVID-19 wciąż mogą wysłać deklarację chęci przyjęcia szczepionki.

Odblokowana rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19

- W tej chwili mamy rejestrację otwartą dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia. W systemie centralnej rejestracji zarejestrowanych jest łącznie około 11 milionów osób, z tego wolnych terminów do szczepień do końca maja jest około 1,8 mln. W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. I zostały dziś w nocy wyznaczone skierowania dla osób od 40. do 60. roku życia – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Dzisiaj od rana te osoby dostają smsy i telefony z propozycją umówienia się na konkretny termin - dodał minister Dworczyk.

Cała prawda o zakrzepicy. Jak może wpłynąć na nią szczepionka? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Ruszył spis powszechny. Radzimy, jak odróżnić rachmistrza od oszusta

Martyna Wojciechowska o życiowych zmianach. "Szklanka jest zawsze do połowy pełna i cieszę się z tego, ile w niej mam"

Andrzej Piaseczny wraca do zdrowia i publikuje urocze zdjęcie z mamą. "Wiosenne sanatorium domowe"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TOK FM, RMF FM

Pozostałe wiadomości