Newsy

Pijana kobieta z dzieckiem miała ugryźć strażnika miejskiego. Została zatrzymana

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Dziecko w wózku

We czwartek strażnicy miejscy i policja w Szczecinie przeprowadzili interwencję w parku Jasne Błonia. Pijana kobieta przyszła z dwuletnim dzieckiem. Kobieta odmawiała współpracy, miała nie słuchać poleceń funkcjonariuszy, a jednego z nich pogryźć. Sprawę wyjaśnia policja.

Szczecin - pijana kobieta z dzieckiem

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny 11:30. Anonimowa osoba poinformowała dwóch strażników miejskich o tym, że do pobliskiej kawiarni, przy Jasnych Błoniach, przyszła kobieta pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu, zobaczyli nietrzeźwą kobietę z wózkiem, a w nim dwuletnie dziecko. Jak opisuje rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie, starszy inspektor Joanna Wojtach, woń alkoholu i zachowanie kobiety sugerowało, ze może być pod wpływem tej substancji. Ze względu na dobro dziecka wezwano policję. 

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pijana kobieta, która zauważyła patrol, próbowała odejść razem z dzieckiem. Strażnik miejski chciał zatrzymać kobietę, stając jej na drodze i poinformował, że "jeśli będzie próbowała, użyje wobec niej środków przymusu bezpośredniego". Mimo to kobieta starała się odejść z miejsca interwencji. Jak poinformowali funkcjonariusze, konieczne było założenie kajdanek. W tym czasie szczecinianka siedziała, a funkcjonariusze musieli ją podnieść z ziemi i to w tym momencie miała ona ugryźć w uda strażnika oraz policjantkę. 

Pogryzienie funkcjonariusza straży miejskiej w Szczecinie

Przebieg wydarzeń w dużej mierze potwierdza młodszy aspirant Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji, kobieta była agresywna, jednak funkcjonariuszka zaznaczyła, że policjantka nie została pogryziona. Kobieta z dzieckiem miała prawie 2,5 promila alkoholu. W związku z tym została zatrzymana do wytrzeźwienia. Póki co kobieta nie usłyszała zarzutów, trwają czynności wyjaśniające.

Dziecko, które było w tym czasie z kobietą trafiło pod opiekę krewnej zatrzymanej. Czy kobiecie postawiono zarzuty? Czytaj na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Olena Ruban/Getty Images

Pozostałe wiadomości