Newsy

Prowadziła samochód, pijąc alkohol. "Badanie wykazało blisko trzy promile"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
PAP
Kierowca z alkoholem w dłoni

Trzy promile alkoholu w organizmie miała kobieta, którą do kontroli drogowej zatrzymali policjanci w Świętokrzyskiem. 41-latka przyznała się, że piła w trakcie jazdy. Odpowie za to przed sądem.

Świętokrzyskie. 41-latka piła alkohol w trakcie jazdy

Na terenie gminy Krasocin przeprowadzono rutynową kontrolę kobiety kierującej pojazdem marki Škoda. Do zdarzenia doszło w środę 5 stycznia. Okazało się, że mieszkanka województwa świętokrzyskiego była pijana. Badania alkomatem udowodniły, że miała w wydychanym powietrzu trzy promile alkoholu. Zatrzymana przez funkcjonariuszy przyznała, że zakupiła trunek w pobliskim sklepie i postanowiła spożyć go w trakcie jazdy samochodem, w drodze powrotnej do domu. 

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
wideo 2/3

- 41-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego straciła prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – przekazała mł. asp. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. 

Włoszczowa. Trzy promile alkoholu u kobiety kierującej samochodem

Policja przypomina, jak niebezpieczny dla zdrowia i życia poruszających się na drodze osób jest stan nietrzeźwości. Alkohol nie tylko pogarsza wzrok, ale przede wszystkim może doprowadzić do utraty świadomości i spowolnienia reakcji, co jest częstą przyczyną wypadków.

- Alkohol wydłuża czas reakcji w przypadku dostrzeżenia niebezpieczeństwa, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Problem z dostrzeżeniem szczegółów znacznie obniża samokontrolę i koncentrację oraz potęguje senność – tłumaczy mł. asp. Monika Jałocha.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Alvaro Medina Jurado

Pozostałe wiadomości