Newsy

Niebezpieczna randka na wysokości. Spacer po konstrukcji mostu zakończył się mandatem

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
lubuska.policja.gov.pl
Zatrzymani przy wiadukcie
lubuska.policja.gov.olZatrzymani przy wiadukcie

Policja w Świebodzinie otrzymała nietypowe zgłoszenie. Para młodych ludzi postanowiła zadbać o dreszczyk emocji w związku i wybrała się na przechadzkę po betonowych elementach wiaduktu nad drogą ekspresową. Romantyczną wyprawę zakończyli mundurowi.

Spacer na krawędzi

O wybryku pary młodych ludzi ze Świebodzina można powiedzieć, że to dosłownie szczyt wszystkiego. Policjanci zatrzymali parę młodych ludzi, którzy wybrali nietypowe miejsce na spacer. Podczas gdy ich rówieśnicy chodzą po parkach, oni zdecydowali się na wycieczkę po dźwigarze wiaduktu zawieszonego nad trasą ekspresową. Niewiele brakło, by była to ostatnia wspólna przechadzka.

Problemy nastolatków

Tajemnica mózgów nastolatków
Tajemnica mózgów nastolatków Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

"Szczytujących" spacerowiczów jako pierwszy zauważył mieszkający w okolicy policjant, który powiadomił kolegów na służbie. Z jego doniesień wynika, że amatorzy mocnych wrażeń nie tylko chodzili po przęsłach, ale także po nich biegali i zjeżdżali w dół z gładkiej powierzchni. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się ich bezpiecznie sprowadzić na ziemię.

Mandat za niebezpieczny spacer

Nagranie ze zdarzenia pojawiło się na profilu lubuskiej policji.

- Ryzykowanie życiem dla zabawy lub dla zaimponowania innym nie świadczy o odwadze - zaznaczył w komunikacie prasowym asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. - Jeden nieostrożny ruch lub silniejszy powiew wiatru mógł doprowadzić do tragedii, która mogłaby odebrać im życie. Warto rozmawiać, zwłaszcza z najmłodszymi, że każda zabawa ma granice i nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Aby zapewnić bezpieczeństwo, policjanci każdorazowo będą reagować na tego typu zachowania, które są niezgodne z prawem, co wiązać się może z ewentualną karą na przykład mandatem karnym - dodał.

Policja zaapelowała również do mieszkańców, by bacznie obserwowali zachowania będące potencjalnym ryzykiem.

- Przypominamy, że w obowiązku każdego z nas powinno być zwracanie uwagi na niebezpieczne zachowania, zwłaszcza takie, które mogą doprowadzić do tragedii. Nasz telefon może uratować komuś życie - podsumowano.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: lubuska.policja.gov.ol

Pozostałe wiadomości