Newsy

Dorota Wellman o tym, co warto przeczytać nie tylko z okazji Światowego Dnia Książki: "To idealna lektura na weekend"

Newsy

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jednym z największych moli książkowych w Dzień Dobry TVN jest Dorota Wellman. Poprosiliśmy naszą prowadzącą, aby poleciła nam coś ciekawego do czytania. Co wybrała? Zobaczcie sami!

Dorota Wellman poleca książkę na Światowy Dzień Książki

Dorota Wellman kocha czytać, a w swojej domowej bibliotece zgromadziła kilka tysięcy książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był doskonałym pretekstem do tego, aby poprosić prowadzącą o polecenie ciekawej lektury. Co jej zdaniem warto przeczytać?

- Polecam Państwu książkę o kwarantannie, ale proszę się nie wycofywać. Nie chodzi o zarazę, a o kryminał. Historia dzieje się w górach. Pewni ludzi zostają zamknięci w pensjonacie z powodu kwarantanny i robią brzydkie rzeczy. Autorem "Kwarantanny" jest Grzegorz Kalinowski. To idealna lektura na weekend. Idealne spotkanie z dobrą książką - mówiła Dorota Wellman.

Światowy Dzień Książki. Co czytają Polacy?

Światowy Dzień Książki obchodzony jest 23 kwietnia. Z tej okazji Biblioteka Narodowa zapytała Polaków, czy i co czytają najchętniej. Badanie pokazało, że aż 42 proc. z nas w minionym roku przeczytało co najmniej jedną książkę. To najlepszy wynik od sześciu lat.

A kogo czytamy? Najpoczytniejszym polskim autorem okazał się Remigiusz Mróz, który triumfował także dwa lata wcześniej. Co ciekawe, od czterech znajduje się ścisłej czołówce. Więcej o badaniach Biblioteki Narodowej przeczytacie w naszym materiale.

Zobacz także:

Dorota Wellman: "Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego". Kogo podziwia dziennikarka?

Agata Kulesza z trzema nominacjami do Orłów 2021. "Kocham swój zawód, ale najprzyjemniejszy jest, kiedy on kocha mnie"

Anita Werner opiekuje się niepełnosprawnym tatą. "Wiem, jak to jest, gdy trzeba stanąć nagle przed wyzwaniem"

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości