Newsy

Kierowca uciekał przed policją. Był nim 15-latek, który wiózł pijanego ojca

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
plock.naszemiasto.pl
Policja

Funkcjonariusze ze Starej Białej w województwie mazowieckim wylegitymowali kierowcę peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli. Ku ich zaskoczeniu, okazał się nim 15-letni chłopiec. Na fotelu pasażera podróżował z kolei jego pijany ojciec. Co grozi nastolatkowi?

Stara Biała: 15-latek wiózł nietrzeźwego ojca

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 września wieczorem. Policjanci z posterunku w Starej Białej ścigali kierowcę peugeota, który nie zareagował na ich sygnał i nie stawił się do kontroli. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd na prywatnej posesji.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Nie udało mu się jednak uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Okazało się, że uciekinierem jest 15-latek. Chłopak wiózł swojego pijanego ojca.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,24 promila alkoholu. Jego syn nie był pod wpływem żadnych używek.

Co grozi uciekającemu 15-latkowi?

Chłopaka funkcjonariusze przekazali matce. Materiały w sprawie czynu karalnego, którego się dopuścił, zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku.

- Zgodnie z Kodeksem Karnym za popełnione przestępstwa odpowiada osoba, która ukończyła 17 lat, wtedy sprawcy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara aż 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy nieletniego, czyli będącego w wieku od 13 do 17 lat, o konsekwencjach karnych decyduje sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich - informuje Krystyna Kowalska z płockiej komendy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło: plock.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Canon_77

Pozostałe wiadomości