Newsy

Nie żyje 13-latka. Dziewczynka wypadła z drugiego pietra opuszczonego budynku

Newsy

Aktualizacja:
x-news

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Dwie nastoletnie dziewczynki zostały ranne po upadku z drugiego piętra budynku. Starszej lekarze nie zdołali uratować życia. Okoliczności wypadku bada policja.

Nie żyje 13-latka z Sosnowca

Sosnowiecka policja podała w piątek wieczorem, że dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat zostały ranne po upadku z drugiego piętra budynku dawnej piekarni w Sosnowcu. Starszą zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, druga została zabrana do szpitala przez karetkę. Nie udało się uratować życia 13-latki, która w piątek wieczorem trafiła do szpitala po upadku z budynku w Sosnowcu. Informację o jej śmierci przekazał rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD) Wojciech Gumułka.

Rzecznik GCZD poinformował, że 13-latka zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Wypadek w starej piekarni w Sosnowcu

Rzeczniczka sosnowieckiej komendy podkom. Sonia Kepper informowała wcześniej, że do wypadku doszło w piątek, 13 listopada ok. godz. 18 w nieużytkowanym budynku przy ul. Kotlarskiej. Policjanci już wówczas podawali, że zabrana przez śmigłowiec LPR 13-latka doznała poważnych obrażeń.

Młodsza z poszkodowanych została przewieziona karetką do szpitala pediatrycznego w Sosnowcu.

Jej stan jest określany jako stabilny, ale z tego, co wiem na chwilę obecną nie ma jeszcze możliwości porozmawiania z nią

- powiedziała w sobotę rzeczniczka sosnowieckiej komendy policji podkom. Sonia Kepper.

Policjantka dodała, że śledczy mają do wykonania wiele innych czynności, mających na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku. Szerszych informacji na temat ustaleń policja i prokuratura przekażą prawdopodobnie w poniedziałek.

Zobacz też:

Małżeństwo z dzieckiem zaginęło w Poznaniu. Trwają poszukiwania. "Rodzina martwi się o bezpieczeństwo chłopca"

Zabił 28-letnią kobietę na oczach jej dziecka. Powodem zazdrość?

Znany przewoźnik zawiesza większość połączeń. Sprawdź dokąd aktualnie kursuje

Zobacz wideo: "Kierowca Ubera usnął za kierownicą i spowodował śmiertelny wypadek"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości