Newsy

Śnieżyca Arwen w Europie. Zablokowane drogi i samochody, śmiertelne wypadki

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
interia.pl
Śnieżyca na ulicach

Śnieżyca Arwen, która właśnie pojawiła się w Europie Zachodniej spowodowała, że kilkaset dróg w Hiszpanii jest zablokowanych. Przez to doszło tam do śmiertelnych wypadków. We Francji kierowcy utknęli w zaspach. Bardzo trudne warunki pogodowe pojawiły się również w Wielkiej Brytanii.

Śnieżyca Arwen. Niebezpieczne warunki drogowe w Hiszpanii

W związku z wyjątkowo trudnymi warunkami pogodowymi w Hiszpanii doszło do tragicznych wypadków. Najgroźniejszy miał miejsce w miejscowości Soto de la Barca - tam na skutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, nasiąkniętych wodą, doszło do zasypania zwałami piachu i kamieni samochodu na trasie krajowej AS-15. Pojazdem podróżowało pięć osób. Na miejscu zginęła kobieta, a inny pasażer odniósł poważne obrażenia. Inny kierowca wpadł w poślizg i zginął na miejscu.

Uwaga! TVN: Wypadek śmiertelny dwóch kobiet i mecenasa
Uwaga! TVN: Wypadek śmiertelny dwóch kobiet i mecenasa Źródło: TVN

Według niedzielnych szacunków hiszpańskiej Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT), najwięcej dróg jest nieprzejezdnych w całym pasie północnej Hiszpanii - około 150. Z kolei na wschodzie kraju, głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, na skutek oblodzenia dróg, doszło do ponad 20 wypadków drogowych. Poza tym na termometrach pojawiły się wyjątkowo niskie temperatury. W Katalonii w kilku miejscach temperatura spadła poniżej -12 st. C.

Śnieżyca Arwen. Trudne warunki we Francji

Ze skutkami wyjątkowo trudnych warunków pogodowych mierzą się również kierowcy we Francji. Gwałtowne i intensywne opady śniegu sparaliżowały w niedzielę wieczorem ruch na autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand w środkowo-wschodniej części kraju. W pobliżu Thiers, w zaspach utknęły setki samochodów. Wśród uwięzionych w autach ludzi rozdawane były gorące napoje i jedzenie. Na niektóre odcinki autostrady spadło nawet 30 cm śniegu. Lokalne władze zapewniają, że pracują już pojazdy do odśnieżania i wkrótce odcinek w pobliżu Thiers będzie przejezdny.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shaun Lowe/Getty Images

Pozostałe wiadomości