Newsy

Raport NFZ po śmierci ciężarnej w Pszczynie. "Błędne decyzje, które niestety się zdarzają"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Jest raport NFZ nt. śmierci w Pszczynie

Znamy wyniki kontroli w szpitalu w Pszczynie, w którym zmarła ciężarna 30-letnia Izabela. O jej wynikach poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego". Co przynosi raport NFZ?

Kontrola szpitala w Pszczynie

30-letnia Izabela trafiła do szpitala w Pszczynie w związku z przedwczesnym odejściem wód płodowych. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży. W placówce czuła się coraz gorzej, podejrzewała też, że ma sepsę. Lekarze postanowili zaczekać z aborcją, aż płód sam obumrze. Izabela zmarła.

W poniedziałkowej "Rozmowie Piaseckiego" minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o kontroli, którą przeprowadził w tej sprawie NFZ.

Śmierć 30-letniej Izy w szpitalu w Pszczynie. Raport NFZ

- Jest rzeczywiście wynik kontroli NFZ-tu, gdzie konsultant krajowy (był - red.) poproszony o zweryfikowanie i ocenę tej sytuacji. Niestety wypada to kiepsko dla zespołu, który tam pracował - stwierdził minister zdrowia. Zapowiedział, że przedstawi szczegóły kontroli, jednak nie uściślił, kiedy.

Pytany, czy raport wskazał na błąd lekarzy, szef resortu odparł: - To były po prostu błędne decyzje, które niestety się zdarzają.

Śmierć Izabeli z Pszczyny wywołała fale protestów

Śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny wywołała falę protestów. Marsze, które odbywały się w całym kraju, były hołdem dla niej. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży. Zmarła ze względu na zakażenie sepsą, po tym jak lekarze postanowili zaczekać, aż płód obumrze.

- Ona dokładnie wiedziała, co się z nią dzieje i zapewne starała się zrobić wszystko, by wyjść z tego cało. Miała bardzo dużo wewnętrznej siły, by żyć dla swojej córki i męża. To była bardzo silna fizycznie i psychicznie kobieta. Nie mam poczucia, że ona straciła życie. Bardziej, że ktoś je jej odebrał – opowiadała Katarzyna, przyjaciółka zmarłej Izabeli w reportażu programu "UWAGA! TVN".

Mąż kobiety pokazał reporterom list 9-letniej córeczki Izabeli. - Kocham Cię mamusiu, nie mogę uwierzyć, że umarłaś. Zawsze będę o Tobie pamiętać, zawsze będę Cię kochać, nigdy Ciebie nie zapomnę - czytamy w liście.

Więcej informacji na TVN24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shannon Fagan/Getty Images

Pozostałe wiadomości