Newsy

Wniosek o areszt dla motocyklisty, który śmiertelnie potrącił matkę, idącą z dziećmi na pasach

Newsy

Fot. Policja Sosnowiec

Prokuratura skierowała w piątek do sądu wniosek o aresztowanie 25-latka, który środę w Sosnowcu śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 39-letnią kobietę idącą wraz z dwójką dzieci. Postawiono mu zarzut umyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Mężczyzna po wypadku trafił do szpitala, przed skierowaniem wniosku o areszt śledczy konsultowali się z lekarzem.

Informację o skierowaniu do sądu wniosku przekazała PAP szefowa Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe Magdalena Ziobro.

Do wypadku doszło w środę po południu na ul. Wojska Polskiego w okolicy cmentarza komunalnego. Jak relacjonowała policja, motocyklista wjechał w grupę osób, które w chwili zdarzenia schodziły już z przejścia. Według relacji świadków motocykl jechał z dużą prędkością.

Kobieta przeprowadzająca dwoje swoich dzieci w wieku niespełna 7 i 9 lat w ostatniej chwili zdążyła je odepchnąć, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły one żadnych obrażeń, ona sama jednak została potrącona. Niestety pomimo prowadzonej długotrwałej reanimacji nie udało się jej uratować.

– mówiła rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper.

Dzieci uczestniczące w zdarzeniu i inni członkowie rodziny ofiary wypadku zostali objęci opieką psychologa.

Zobacz film: Dlaczego Polacy jeżdżą jak piraci drogowi?

W wyniku wypadku obrażeń doznał też 25-latek jadący jednośladem. Został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy, jak się jednak później okazało, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Prokurator, który przesłuchiwał podejrzanego w szpitalu, przedstawił mu zarzut umyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ziobro powiedziała, że podejrzany złożył krótkie wyjaśnienia, częściowo przyznał się do winy.

"Przed skierowaniem wniosku o aresztowanie była zasięgana konsultacja lekarska, czy możemy wykonywać czynności i czy pacjent nadaje się do ewentualnego zastosowania środka (zapobiegawczego – PAP)" - powiedziała Ziobro.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Łódź. Policjanci znaleźli w nagrzanej przyczepie nagą i brudną 2-latkę. Jej matka spała pijana

Śmierć Ukraińca wywiezionego do lasu. Jest zbiórka dla jego dzieci. Jak możesz pomóc?

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości