Newsy

W województwie śląskim kolęda już w październiku. Ofiara będzie przeznaczona na trzy cele

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
kolęda, wizyta duszpasterska

W 2020 roku wiele wizyt duszpasterskich nie odbyło się, ze względu na pandemię. Niektórzy księża w 2021 roku planują rozpocząć kolędę już w październiku. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w śląskich Ciągowicach. Duchowni będą zbierać opłaty na trzy cele.

Kolęda w Ciągowicach już w październiku

Zwyczajowo wizyty kolędowe odbywają się po Bożym Narodzeniu. Ich głównym celem jest wspólna modlitwa księdza i parafian, pobłogosławienie odwiedzanego domu oraz rodziny na cały rok. Obowiązek kolędowania nakłada na księży Kodeks Prawa Kanonicznego w celu lepszego poznania swoich wiernych.

Przez pandemię wiele wizyt nie doszło jednak do skutku. W parafii św. Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach księża już przygotowują się do kolęd, aby móc zacząć je odbywać od 8 października 2021 roku. Większe kontrowersje niż sam termin wizyty wzbudziła jednak deklaracja, jaką parafianie otrzymali.

Cele darowizny podczas kolędy w Ciągowicach

Kartka, jaką otrzymały osoby, które zdecydowały się na przyjęcie wizyty kolędowej w Ciągowicach szybko obiegła internet. Widnieją na niej trzy cele, na jakie przeznaczone zostaną wpłaty kolędowe: dach, kościół i kolęda. Obok każdego z celów zostawione zostało pole na wpisanie kwoty.

Poniżej znajduje się też miejsce na nazwisko ofiarującego. Internauci nie kryją zaskoczenia, ponieważ zazwyczaj ofiara na wizycie kolędowej jest przekazywana w kopertach i zupełnie dobrowolna.

Zobacz video: Ile kosztuje "co łaska"? Wyjaśnił to ks. Kazimierz Sowa

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: debowscyfoto/Pixabay

Pozostałe wiadomości