Newsy

Skoki narciarskie z 12 mln widzów w TVN Grupa Discovery. Przed nami kolejny weekend sportowych emocji

Newsy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
TVN Grupa Discovery

Skoki narciarskie w w TVN Grupa Discovery cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców sportów zimowych. Dotychczasowe transmisje zgromadziły łącznie w oba minione weekendy 12 mln widzów. W najbliższy weekend, 4-5 grudnia skoczkowie rywalizować będą w Wiśle i po raz pierwszy w tym sezonie wezmą udział w konkursie drużynowym.

Skoki narciarskie. Konkursy w Wiśle

W dwa minione weekendy transmisje z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich śledziło na platformach i kanałach TVN Grupa Discovery łącznie ponad 12 milionów widzów. W tym tygodniu skoczkowie narciarscy przenoszą się do Wisły, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Transmisje z sobotniej drużynówki, jak również niedzielnego konkursu indywidualnego oraz piątkowych kwalifikacji przeprowadzi Eurosport 1 oraz player.pl. Każda relacja z Wisły będzie się rozpoczynać i kończyć studiem Eurosportu prowadzonym przez Michała Korościela, który o przebiegu rywalizacji rozmawiać będzie z gośćmi i ekspertami Eurosportu, m.in. Kubą Kotem, Krzysztofem Biegunem, Wojciechem Toporem i Sebastianem Szczęsnym. Podczas studia reporterzy w Wiśle będą na gorąco przekazywać telewidzom wieści spod skoczni.

Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom Gwiazdy kochają skoki narciarskie. Agnieszka Kotońska, Przemek Kossakowski i Robert Korzeniowski powiedzieli, dlaczego uwielbiają je oglądać.

Sporty zimowe w Discovery

Od czwartku ponownie na trasach w Oestersund rywalizują biathloniści, którzy tym razem startują w sprintach, biegach pościgowych i sztafetach. Polscy kibice liczą przede wszystkim na dobry występ naszych reprezentantek w niedzielnej sztafecie. Transmisje ze wszystkich biegów Polek będzie można zobaczyć w Eurosporcie 1 i w Playerze, zaś relacje na żywo z weekendowej rywalizacji panów wyłącznie w Playerze, w którym kibice będą również mieć dostęp do przekazu z kamer dodatkowych, w tym ze strzelnicy. Wszystkie transmisje z komentarzem duetu Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy?  

W Pucharze Świata w biegach narciarskich czas na pierwsze sprinty. Podczas inauguracji sezonu przed tygodniem w rywalizacji kobiet prym wiodły Frida Karlsson i Therese Johaug. Czy zajmująca obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Norweżka wysunie się na prowadzenie po biegach na rodzimych trasach w Lillehammer? Zmagania biegaczek transmitowane będą w ogólnodostępnym kanale METRO oraz w Eurosporcie 1 i w Playerze.

W nadchodzących miesiącach widzowie kanałów i platform TVN Grupa Discovery będą mogli śledzić konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Wszystkie te wydarzenia transmitowane będą w Playerze. Dzięki Zimowemu Pakietowi Sportowemu użytkownicy mogą wykupić dostęp do serwisu trwający do końca marca i dać się porwać emocjom związanym ze sportami zimowymi, w tym z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022, a także innymi pasjonującymi imprezami sportowymi na czele z tenisowym Australian Open.

Sporty zimowe. Plan najważniejszych transmisji

Piątek

12:15, biegi narciarskie, Lillehammer, sprinty kobiet i mężczyzn, Metro, Eurosport 1 i Player

16:45, skoki narciarskie, Wisła, kwalifikacje, Eurosport 1 i Player

20:20 łyżwiarstwo szybkie, Puchar Świata w Salt Lake City, dzień 1., Player

Sobota

12:00, biegi narciarskie, Lillehammer, bieg na 10 km techniką dowolną kobiet, Metro, Eurosport 1 i Player

13:00, biathlon, Oestersund, bieg pościgowy kobiet, Eurosport 1 i Player

15:00, biathlon, Oestersund, sztafeta mężczyzn, Player

15:10, skoki narciarskie, Wisła, konkurs drużynowy, Eurosport 1 i Player

20:20, łyżwiarstwo szybkie, Puchar Świata w Salt Lake City, dzień 2., Player

Niedziela

11:45, biegi narciarskie, Lillehammer, sztafeta 4x5 km kobiet, Metro, Eurosport 1 i Player

12:35, biathlon, Oestersund, sztafeta kobiet, Eurosport 1 i Player

15:05, skoki narciarskie, Wisła, konkurs indywidualny, Eurosport 1 i Player

17:20, skoki narciarskie kobiet, Lillehammer, konkurs indywidualny, Eurosport 2 i pLayer

18:30, narciarstwo alpejskie, Lake Louise, supergigant kobiet, Eurosport 1 i Player

20:20 łyżwiarstwo szybkie, Puchar Świata w Salt Lake City, dzień 3., Player

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło: TVN Grupa Discovery

Źródło zdjęcia głównego: TVN Grupa Discovery

Pozostałe wiadomości