Newsy

"Chyłka", "Żywioły Saszy" i inne seriale na podstawie książek dostępne online. Wszystkie znajdziesz w Player.pl

Newsy

AGNIESZKA K. JUREK/TVN

Coraz więcej seriali to adaptacje książek, które stały się bestsellerami. Na platformie Player.pl można znaleźć wiele takich produkcji. Zobacz, które seriale na postawie książek można obejrzeć online.

Polskie seriale na podstawie książek w Player.pl

W bibliotece Player.pl znajdziemy przede wszystkim oryginalne produkcje Playera i TVN, które zyskały już sympatię widzów. Dostępne są wszystkie sezony serialu "Chyłka" na podstawie prozy Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce (w tej roli Magdalena Celecka). Pierwszy sezon nosi tytuł "Chyłka. Zaginięcie", drugi "Chyłka. Kasacja", trzeci "Chyłka. Rewizja", a czwarty "Chyłka. Inwigilacja".

Drugim tytułem, który zanim trafił do telewizji swoją premierę miał w Player.pl są "Żywioły Saszy – Ogień", czyli adaptacja książek Katarzyny Bondy. W rolę głównej bohaterki, profilerki kryminalnej Saszy Załuskiej, wcieliła się Magdalena Boczarska. Sasza po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie, wraca do Polski i niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane.

Kolejna oryginalna propozycja Player.pl i TVN to "Szadź" z Maciej Stuhrem w roli głównej. Fabułę oparto na powieści autorstwa Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Stuhr wciela się w przedsiębiorczego i zamożnego wykładowcę, który żyje w podręcznikowo idealnej rodzinie. Szybko orientujemy się jednak, że to tylko pozory. Tak naprawdę Piotr Wolnicki jest psychopatycznym seryjnym mordercą.

Użytkownicy Player.pl mogą także oglądać inne polskie seriale na postawie książek. Wśród nich są m.in. "Ślepnąc od świateł" - ekranizacja książki Jakuba Żulczyka, która pokazuje bardzo mroczną stronę Warszawy oraz trzymające w napięciu "Żmijowisko" na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza.

Zagraniczne seriale na podstawie książek w Player.pl

Poza polskimi produkcjami Player.pl oferuje także szereg zagranicznych tytułów. Należy do nich m.in. "Gra o tron" - serial, którego premiera miała miejsce w 2011 roku, będący ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina "Pieśni lodu i ognia". Produkcja, mimo wielu kontrowersji związanych z ukazywaną przemocą i nagością, zyskała uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Serial został nagrodzony m.in. Złotym Globem i nagrodą Emmy, zdobył także wiele nominacji od prestiżowych nagród. Zdjęcia powstawały w Irlandii, Chorwacji i na Malcie.

Biblioteka Player.pl zawiera także takie hity jak m.in. "Wielkie kłamstewka" ("Big Little Lies"), czyli siedmioodcinkowy miniserial oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule, "Genialna przyjaciółka" - historię o trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami na postawie powieści Eleny Ferrante, "Cudotwórcy" - komediowy serial z Danielem Radcliffem w roli anioła, który stara się przekonać Boga, aby nie skazywał ludzkości na zagładę (luźna adaptacja książki "What in God's Name" autorstwa Simona Richi), "Małe kobietki", czyli losy czterech sióstr, które poszukują szczęścia i sposobu na dobre życie, opisane w dwutomowej powieści Louisy May Alcott, "Ostre przedmioty" z Amy Adams w roli głównej, którego scenariusz powstał na podstawie powieści autorstwa Gillian Flynn oraz elektryzujące ekranizacje bestsellerowych dzieł Stephena Kinga - "Outsider" i "Castle Rock".

Szukasz serialu dla siebie? Zobacz wszystkie propozycje Player.pl.

Zobacz wideo: Bohaterowie serialu "Żywioły Saszy - Ogień"

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości