Newsy

Potrącił na pasach 61-latkę i odjechał. Reakcja innego kierowcy zaskakuje. Zobacz nagranie

Newsy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Źródło:
Policja Sejny
x-newsx-news

Do wypadków na przejściach dla pieszych nadal dochodzi, pomimo zmieniających się przepisów, które wyraźnie nakazują ustępowanie pierwszeństwa osobie przechodzącej na drugą stronę jezdni. Policja poszukuje kierowcy auta, który w Sejnach potrącił kobietę na pasach i odjechał z miejsca zdarzenia.

Uciekł z miejsca zdarzenia - policja szuka świadków

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 20 w centrum Sejn w województwie podlaskim. Kamery monitoringu zarejestrowały moment wypadku. Szybko jadące srebrne audi A3, wjechało rozpędzone na przejście dla pieszych, na którym znajdowała się już 61-latka. Kobieta zdążyła już przejść nieomal połowę odcinka, kiedy nagle doszło do uderzenia.

Trudno uznać, że kierowca nie widział rannej. Ciało kobiety uderzyło o przednią szybę i spadło po chwili na jezdnię. 61-latka, jak widać na nagraniu próbowała w ostatniej chwili przebiec resztę odcinka, by samochód ją ominął, jednak nie udało jej się uniknąć zderzenia.

Brak reakcji świadków zdarzenia

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu, na którym na swoją kolej przejazdu oczekiwał inny kierowca. Pomimo tego, że kobieta leżała ranna na jezdni, a sprawca zdarzenia uciekł, nie zatrzymał się, by udzielić 61-latce pomocy, tylko odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja postanowiła udostępnić nagranie z monitoringu i prosi wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy potrącenia o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sejnach pod numerem 477153212. Informację można przekazać również dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Zobacz także:

Obejrzyj wideo: Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy zdarzenia

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: Policja Sejny

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości