Newsy

Aktywista LGBT Sam Brinton został nowym doradcą Joe Bidena

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Joe Biden

Sam Brinton rozgrzewa nagłówki prawicowych mediów na całym świecie. Aktywista LGBT określający się jako osoba niebinarna, został zatrudniony w Departamencie Energii w administracji prezydenta USA Joe Bidena. Co o nim wiemy?

Nowy doradca Bidena

Amerykańskie przedsiębiorstwo medialne POLITICO poinformowało, że Sam Brinton został zatrudniony w Departamencie Energii w administracji prezydenta USA Joe Bidena. Odpowiadać będzie za kwestie związane z utylizacją paliwa i odpadów nuklearnych.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Sam Brinton o przyjęciu propozycji pełnienia funkcji specjalisty w administracji prezydenta USA Joe Bidena poinformował na Twitterze.

- Mam dzisiaj kilka ważnych ogłoszeń, którymi chcę się z wami podzielić. Przyjąłem ofertę pełnienia funkcji Zastępcy Sekretarza ds. Utylizacji Paliw i Odpadów w Biurze Energii Jądrowej dla Departamentu Energetyki — czytamy na profilu Brintona na Twitterze.

Sam Brinton - kim jest?

Sam Brinton uzyskał dwa tytuły magistra na uczelni MIT. Ukończył systemy inżynieryjne oraz naukę i inżynierię jądrową. Jest także założycielem Core Solutions Consulting — firmy opracowującej ekspertyzy w dziedzinie energii nuklearnej. Nie każdy wiedział, że zanim dołączył do administracji Bidena, Brinton doradzał Białemu Domowi Baracka Obamy w kwestiach LGBTQ+ i współpracował z Kongresem w sprawie polityki nuklearnej.

Sam Brinton w sieci określa się jako osoba niebinarna. Publikuje zdjęcia w kolorowych stylizacjach, które cieszą się dużą popularnością.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości