Rząd przedłuża obostrzenia epidemiczne. Gdzie nadal obowiązują maseczki?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
tvn24.pl
Covid-19 może doprowadzić do cukrzycy

Wymóg noszenia maseczki w placówkach medycznych miał obowiązywać do końca marca 2023 roku. Ponieważ jednak liczba nowych zakażeń na COVID-19 i inne wirusy obecnie jest wysoka, rząd postanowił przedłużyć to obostrzenie. Do kiedy i gdzie obowiązuje?

Obowiązkowe maseczki - gdzie i do kiedy?

Obowiązujący do końca marca 2023 roku wymóg dotyczący zakrywania nosa i ust maseczką dotyczy szpitali, przychodni oraz aptek. W czwartek 23 marca rząd poinformował o przedłużeniu tych ograniczeń do 30 kwietnia 2023 r. Maseczki stanowią ochronę zarówno przed COVID-19, jak i grypą, wirusem RSV i wieloma innymi.

Uzasadnienie rządu

W uzasadnieniu decyzji rząd poinformował, że przedłużenie ograniczeń to konsekwencja wysokiej liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a także grypy, "która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji". Rada Ministrów wzięła pod uwagę także sytuację w innych państwach, zwracając szczególną uwagę na sąsiadów Polski. Możliwe jest, że obowiązek ten zostanie przedłużony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aliaksandr Barysenka/Getty Images

Pozostałe wiadomości