Newsy

Rusza policyjna akcja "Prędkość". Będzie więcej kontroli i patroli

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Policja.pl/Moto.pl
Policja

Już 12 sierpnia rusza ogólnopolska akcja policyjna "Prędkość", której głównym celem jest wyeliminowanie kierowców zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Policja potwierdza, że przez najbliższe dni możemy spodziewać się zwiększonej liczby kontroli i patroli.

Akcja policyjna "Prędkość"

12 sierpnia rusza ogólnopolska akcja policyjna "Prędkość". Działania kontrolno-prewencyjne mają charakter międzynarodowy, a ich koordynacją zajmuje się Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest przede wszystkim eliminacja z ruchu osób, które zagrażają bezpieczeństwu innych.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Co to oznacza dla kierowców? Przede wszystkim należy spodziewać się zwiększonej liczby kontroli i patroli. Policjanci będą mierzyć prędkość zarówno statystycznie, jak i dynamicznie. Szczególnie uwzględnione zostaną miejsca, w których często dochodzi do wypadków.

Działania policyjnych grup SPEED

Policjanci kontrolujący prędkość przejeżdżających samochód wykorzystają do tego laserowe mierniki prędkości oraz wideorejestratory.

Bezpieczeństwa kierowców pilnować będą także policyjne grupy SPEED. Ich zadaniem jest wykrycie niebezpiecznych zachowań i wykroczeń w ruchu drogowym, w tym także przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Należy pamiętać, że od momentu wprowadzenia nowego taryfikatora taki mandat może wynieść od 50 zł do nawet 2,5 tysięcy złotych. Ponadto kierowcy, którzy przekroczą prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym stracą prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Czytaj także w TVN24: Tysiące mandatów w lipcu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Policja.pl/Moto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Photo_Pawel/Getty Imges

Pozostałe wiadomości