Newsy

Rekordowa liczba utonięć. RCB apeluje o zachowanie rozsądku

Newsy

Dariusz Oczkowicz/Getty Images

Aż osiem osób utonęło w Polsce w sobotę 17 lipca. Cztery z nich zginęły na Wybrzeżu. Od 1 kwietnia w wyniku utonięcia życie straciło w naszym kraju 185 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, żeby nad wodą przestrzegać zasad i korzystać z wyznaczonych kąpielisk.

Rekordowa liczba utonięć

W sobotę utonęła rekordowa liczba ośmiu osób, z których połowa zginęła na Wybrzeżu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że do utonięć doszło w miejscowościach w województwach: pomorskim (Kąty Rybackie, Krynica Morska, Gdańsk i Władysławowo), podlaskim (Suraż), opolskim (Obrowice), wielkopolskim (Anastazewo) i w lubelskim – Krasnobród.

RCB przypomina o bezpieczeństwie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, żeby pływać tylko w wyznaczonych miejscach. Apeluje, by nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, aby wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

RCB przestrzega również, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku oraz stosować się do poleceń ratownika.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Wakacyjna apteczka dla całej rodziny. Co zapakować?

Autor: Daria Pacańska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości