Newsy

Nie żyje legenda krakowskiego rapu. Wojciech Lulek chorował na COVID-19

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
gazetakrakowska.pl
świeczka

Wojciech Lulek, znany jako Grem nie żyje. Jak podaje "Gazeta Krakowska", przyczyną śmierci rapera był koronawirus. Koledzy po fachu żegnają muzyka za pośrednictwem Facebooka. "Gdyby nie Grem, pewnie nigdy nie chwyciłbym za mikrofon" - czytamy.

Raper Wojciech "Grem" Lulek nie żyje

O śmierci krakowskiego rapera rozpisują się ogólnopolskie portale. Jak poinformowała "Gazeta Krakowska", reprezentant tamtejszej sceny Wojciech Lulek trafił do szpitala, gdzie zmarł 26 grudnia 2021 roku. Zdaniem dziennikarzy przyczyną śmierci był koronawirus.

Zobacz wideo: Koronawirus

koronawirus

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

W mediach społecznościowych Grema żegnają koledzy po fachu.

Gdyby nie Grem, pewnie nigdy nie chwyciłbym za mikrofon, nie zagrał tylu koncertów i przede wszystkim nie odbył tylu zajmujących rozmów o wszystkim i niczym z gościem, który z idola stał się dobrym kolegą i nigdy nie traktował mnie z góry mimo różnicy wieku i doświadczenia. 

To jeden z pierwszych utworów zarejestrowanych na pierwszego Gadabita, to było collabo! Potem masa wspólnych koncertów jako Gadabit/Grem, potem wspólny projekt Shoom, potem delikatna przerwa, ale jeszcze niedawno były rozmowy, żeby coś zrobić, nie zdążyliśmy: Spoczywaj w pokoju Grem

Wojciech "Grem" Lulek - kim był?

Wojciech Lulek swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1998 roku w grupie 4malinah. Dwa lata później z jego inicjatywy powstała formacja 4HM. Następnie dołączył do nowo powstającego projektu Grad Gromów. Grem przez lokalnych słuchaczy nazywany był "legendą". Gościnnie pojawiał się na wielu krążkach innych artystów. 

- Był jednym z najbardziej utalentowanych wokalistów w Krakowie i najbardziej charakterystycznych postaci w tym środowisku. Miał olbrzymie możliwości wokalne i dobry warsztat – mówił w rozmowie z gazetą wieloletni działacz podziemnej sceny hip-hopowej w Krakowie.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: gazetakrakowska.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate/EyeEm

Pozostałe wiadomości