Puszcza Karpacka - gdzie się znajduje i jakie zwierzęta w niej żyją?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
wikipedia.pl
Jakie ptaki przylatują na wiosnę do Polski?
Jakie ptaki przylatują na wiosnę do Polski? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Puszcza Karpacka to leśny obszar w południowo-wschodniej Polsce, przy granicy z Ukrainą i Słowacją, na styku Karpat Wschodnich i Zachodnich. Jest domem wielu gatunków zwierząt i tworzą go przede wszystkim bardzo stare lasy, torfowiska, rzeki i strumienie.

Puszcza Karpacka

Drzewa i krzewy Puszczy Karpackiej porastają wielki obszar o powierzchni ok. 315 tys. ha, w skład którego wchodzą Beskid Niski, Bieszczady i południowy skraj Gór Sanocko-Turczańskich. Cechuje ją zróżnicowana rzeźba terenu i niezwykła różnorodność przyrodnicza. Żyją tu zwierzęta i rosną rośliny prawnie chronione zarówno w Polsce, jak i Europie. Z tego względu to jeden z najcenniejszych obszarów przyrodniczych w naszej części świata.

Jakie zwierzęta żyją w Puszczy Karpackiej?

Rozległy obszar Puszczy Karpackiej jest domem dla wielu rzadkich i chronionych gatunków zwierząt. Żyją tam między innymi: ryś, żubr, niedźwiedź brunatny, wilki, żbik, jeleń, dzik, orzeł przedni, orlik krzykliwy, bocian czarny, puchacz, wąż Eskulapa i wiele innych.

Temat Puszczy Karpackiej, za sprawą wypowiedzi przedstawiciela Lasów Państwowych, wywołał w ostatnim czasie sporo kontrowersji. Rozwiewamy wątpliwości - ten obszar przyrodniczy istnieje. Więcej na ten temat na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: wikipedia.pl

Źródło zdjęcia głównego: imageBROKER/David & Micha Sheldon/Getty Images

Pozostałe wiadomości