Newsy

Przymrozki w sierpniu? Sprawdź, gdzie będzie najchłodniej

Newsy

Weekend mija w Polsce pod znakiem ciepłej, słonecznej aury. Zdaniem synoptyków, to ostatni upał w tym sezonie. Przed nami spore ochłodzenie, a w przyszłym tygodniu czekają nas nawet pierwsze przymrozki. Zobacz, gdzie temperatura spadnie w okolice zera stopni.

Ostatni upał w Polsce

W niedzielę 22 sierpnia w województwach dolnośląskim i śląskim oraz w południowych powiatach województwa wielkopolskiego termometry pokażą lokalnie do 30-31 st. C. Na tym obszarze średnia temperatura wyniesie od 26 do 28 st. C. W pozostałych regionach będzie od 20 do 25 st. C. Z map pogodowych wynika, że może być to ostatni upał w tym sezonie w Polsce.

Prognoza pogody na poniedziałek 23 sierpnia 2021 r.

Jak podaje portal fanipogody.pl, już w poniedziałek ma być znacznie chłodniej, a temperatura wyniesie zaledwie 14-16 st. C na północy kraju. W pozostałych województwach będzie od 18 do 20 st . C . Prognozowane jest także duże zachmurzenie oraz spore opady deszczu.

Przymrozki w sierpniu? Mogą pojawić się w północno-wschodniej Polsce

Jeszcze większy spadek temperatury spodziewany jest na wtorek, 24 sierpnia. Wówczas na północy i wschodzie może być zaledwie 10-12 st. C. W nocy temperatura może spaść w tych regionach do 4-6 st. C.

- Na północnym wschodzie nie można wykluczyć porannych przymrozków - czytamy na portalu.

Według strony twojapogoda.pl, przymrozki mają pojawić się w Polsce za sprawą silnego wpływu powietrza arktycznego. To właśnie te masy powietrza sprawią, że temperatura przy gruncie może spaść w nocy w okolice 0 st. C.

- Pierwsze przymrozki spodziewane są we wtorek (24.8), najpierw na północnym wschodzie kraju. Dobę później pojawiać się one mogą już w większości regionów, ale oczywiście wyłącznie lokalnie tam, gdzie niebo rozpogodzi się i takie pozostanie na dłużej - czytamy. Przymrozki pojawiać się będą zwłaszcza w rejonach leśnych, w górach oraz w okolicach cieków i zbiorników wodnych.

Meteorolodzy ostrzegają, że nawet w miejscach, w których nie wystąpią przymrozki, poranki i noce będą bardzo zimne. Na odczuwalną temperaturę wpłyną też obfite opady deszczu oraz silne porywy wiatru.

Upały w Europie

Ochłodzenie prognozowane jest w całej Europie Centralnej. Inaczej ma być na południu kontynentu, gdzie nadal zapowiadana jest wysoka temperatura. W Hiszpanii, Grecji, Turcji oraz we Francji i Włoszech pierwszy tydzień września minie pod znakiem upalnej pogody - na południu może być nawet powyżej 35 st. C. Przewidywane są jednak częstsze opady deszczu, co ma poprawić sytuację pożarową chociażby we Włoszech czy Francji.

Zobacz także:

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. "To nasza odpowiedź na pocovidowy świat"

Jak wyhodować palmę daktylową z pestki? Podpowiadamy, jak dbać o drzewko

Zapachy wpływają na nasz apetyt. Są dwa wyjątkowe, po których od razu stajemy się głodni

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości