Newsy

Banki planują przerwy techniczne na weekend. Sprawdź, czy będziesz miał dostęp do gotówki

Newsy

iStockphotowelcomia/Getty Images

Kilkanaście banków zapowiedziało przeprowadzenie prac technicznych w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 czerwca. Dla klientów oznacza to spore utrudnienia. Jakich niedogodności można się spodziewać?

Przerwy techniczne w bankach

Weekend to doskonała okazja, aby skorzystać ze zniesionych obostrzeń i wybrać się bo kina lub do restauracji. Niestety przy płaceniu za te przyjemności może pojawić się problem. Kilkanaście banków zapowiedziało przeprowadzenie niezbędnych prac technicznych. Potrwają one od 11 do 14 czerwca 2021.

Część klientów nie będzie mogła wypłacać pieniędzy czy korzystać z bankowości elektronicznej. Problemy mogą się pojawić także podczas płacenia Blikiem.

Które banki planują przerwy?

  • mBank

Przerwa techniczna została przewidziana na noc z niedzieli na poniedziałek (13-14 czerwca 2021). Potrwa ona od północy do godz.8:00. Bez zmian będzie działała mLinia oraz czat za pośrednictwem, którego klienci banku również mogą porozumieć z konsultantem.

  • Bank Millennium

Klienci tego banku - w sobotę (12 czerwca)- muszą się liczyć z problemami przy płaceniu kartą. Wypłaty gotówki z bankomatów będą działać prawidłowo.

  • ING Bank Śląski

Bank zapowiedział aż dwie przerwy techniczne. Pierwsza została zaplanowana na sobotę (12 czerwca 2021). Rozpocznie się o 23:00 i potrwa do 5:30 w niedzielę (13 czerwca 2021). Klienci mogą mieć problemy m.in. z płaceniem kartą, aktywacją kart, nadawaniem kodów PIN, zamówieniem karty Mastercard w telefonie, wpłacaniem i wypłacaniem pieniędzy, dostępem do bankowości elektronicznej oraz aplikacji mobilnej, płatnością Blikiem.

Druga przerwa zapowiedziana została na niedzielę (13 czerwca 2021). Rozpocznie się ona o 22:30, a zakończy w poniedziałek, 14 czerwca, o godz. 4:30. Klienci nie będą mogli w tym czasie swobodnie wpłacać i wypłacać gotówki.

  • Bank Pocztowy

Bank planuje przeprowadzić prace techniczne w noc z soboty na niedzielę (12-13 czerwca). Klienci od północy do godz. 4:00 mogą mieć problemy przy płaceniu kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

  • Getin Bank

Klienci tego banku w nocy z soboty na niedzielę (12-13 czerwca) muszą liczyć z utrudnionym dostępem do bankowości elektronicznej. Nie działać może również aplikacja mobilna. Utrudnienia mają potrwać od północy do 6:00 rano.

  • Toyota Bank

Problemy pojawią się w sobotę (12 czerwca 2021) od godz. 14:00 do 23:30. Osoby, która posiadają konto w tym banku muszą się liczyć z utrudnieniami w dostępie do bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i tzw. szybkich płatności. Płatności zlecone za pośrednictwem systemu bankowego zostaną wykonane dopiero kolejnego dnia roboczego.

Gdzie na szybko pożyczyć pieniądze? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Tak mężczyźni oszukują młode kobiety na Tinderze. Wyjątkowo wyrachowana "zemsta"

Utrzymanie dziecka w Polsce kosztuje coraz więcej. Ile średnio pieniędzy wydają rodzice i opiekunowie?

Alicja Bachleda-Curuś skończyła studia. Kierunek zaskakuje. "Była jedną z najlepszych studentek"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: radio zet.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości